У Тайвані 10 жовтня відзначають національний день острова. Цай Інвень на святкуванні наголосила, що майбутнє "має вирішуватися відповідно до волі тайванського народу".

До теми Тайвань готується до війни: протистояння Китаю і США загострюється

"Продовжимо зміцнювати нашу національну оборону і демонструвати рішучість захищати себе, щоб ніхто не зміг змусити Тайвань піти тим шляхом, який намітив нам Китай", – сказала очільниця Тайваню.

"Не діятимемо необдумано, але не має бути абсолютно жодних ілюзій щодо того, що тайванський народ похилиться перед тиском", – додала вона.

Китай хоче перетворити Тайвань у провінцію

Цай Інвень наголосила, що Китай не зацікавлений у демократичному способі життя Тайваню, чи суверенітеті його 23 мільйонів жителів. Комуністична партія Китаю прагне перетворити Тайвань на окрему провінцію.

Пекін не відкидає застосування сили. Президент КНР Сі Цзіньпін заявив, що хоче "історично возз'єднатися" з Тайванем.

Зверніть увагу Місія – захистити від Китаю: Байден готовий заступитись за Тайвань у разі анексії

Що відомо про відносини Тайваню та Китаю

  • Під час громадянської війни у 1940 роках Китай і Тайвань розділилися. Згодом Пекін обмежував міжнародну діяльність Тайваню.
  • Тайвань позиціонує себе як незалежну територію з конституцією, збройними силами та керівниками. Однак Тайвань визнали лише кілька держав.
  • Міноборони Тайваню заявили, що 2 жовтня відбулось найбільше в історії вторгнення Військово-повітряних китайських сил у зону протиповітряної оборони острова. Загалом помітили 38 літаків.
  • США закликали Китай припинити військові дії щодо Тайваню.