Відповів на це питання в ефірі телемарафону речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. Він пояснив, чи заборонять виїзд жінкам-медикам, котрі стоять на військовому обліку, з 1 жовтня цього року, повідомляє 24 Канал.

Читайте також Чи збільшуватимуть в Україні темпи мобілізації: що кажуть у Міноборони

Чи зможуть жінки-медики виїжджати за кордон

Змін, пов'язаних з перетином кордону, для жінок, які мають стати на військовий облік, немає. Обмеження продовжують діяти для чоловіків віком 18 – 60 років, а також для різних посадовців, що прописано в постанові уряду №57,
– зазначив він.

Що стосується останнього, то, за словами речника ДПСУ, норма стосується як чоловіків, так і жінок. Водночас наразі відсутні жодні зміни щодо обмеження у праві виїзду. Зокрема, це стосується жінок, котрі з 1 жовтня повинні стати на військовий облік. Отже, жінки-медики зможуть надалі безперешкодно виїжджати за кордон.

Також він зазначив, що обмеження щодо перетину кордону не діє щодо жінок, котрі вже перебувають на військовому обліку.

На облік візьмуть жінок, котрі:

  • здобули освіту у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність (такі особи підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних);
  • мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони (такі особи беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їхнім бажанням).