Поліція Харкова 13 червня влаштувала обшуки у двох активістів – В'ячеслава Дуди і Максима Зінченка у справі про знесення бюста Жукову. Інші активісти переконують, що Зінченка не було там під час цих подій. А Дуда зізнається, що був, але участі у руйнування монумента не брав.

Дивіться фото і відео з місця повалення бюста Жукову в Харкові

Він (Зінченко) навіть не був у тому місці, де зносили Жукова. Знаємо це стовідсотково, бо це наш товариш. До нього прийшли, показали фотографії, що він там був. І, наплювавши на все, якимсь обманним шляхом поліцейські з цього райвідділу зайшли до нього додому,
– розповів один з учасників акції протесту.

"До кожного з нас можуть так само прийти, показати якісь фотографії з доведенням того, що ми нібито скоїли якість правопорушення, і просто позабирати нас по одному. Ось, чому ми тут зібралися", – додав активіст.

протести Харків обшуки активісти поліція Кернес Жуков
Акція протесту під райвідділом поліції в Харкові

Це все відволікаючий маневр. Геннадієві Кернесу Жуков ніколи не був і не буде потрібен. Таким чином Кернес хоче відволікти нас від того тотального злодійства і корупції, які він витворяє в Харкові. Все, що відбувається з цими обшуками, – це така маленька спроба залякати нас,
– заявив активіст Дуда, в якого влаштували обшуки.

Що відомо про повалення бюсту Жукову в Харкові?

Монумент повалили 2 червня під час пікету об'єднавчого з'їзду партії "Довіряй ділам" міських голів Харкова та Одеси Геннадія Кернеса і Геннадія Труханова. Активісти вирішили нагадати, що в 2014-15 роках ці мери "мали відкриту проросійську позицію".

У межах акції протесту частина активістів вирушили до пам'ятника радянському маршалу Георгієві Жукову і взялася його зносити. Напередодні Кернес заявляв, що поверне ім’я радянського маршала одному з проспектів Харкова, попри те, що такі дії суперечать закону про декомунізацію.

Харків пам'ятник Жукову знесення фото
Повалений бюст Жукову в Харкові

Поліція спробувала завадити поваленню бюста, але монумент таки знесли. У поліції кажуть, що під час цих подій хтось розпилив сльозогінний газ, від якого 3 правоохоронців зазнали опіків очей. За цим фактом і за фактом повалення пам’ятника поліція відкрила 2 кримінальні справи і 13 червня влаштували обшуки у 2 активістів у межах цих справ.

Кернес же обізвав руйнівників радянського монумента покидьками суспільства та пообіцяв відновити пам’ятник Жукову.

Хто такий Георгій Жуков?

Радянський полководець, Маршал СРСР. Найбільше прославився під час Другої світової війни. В 1944 році керував однією з найбільших операцій у свої кар'єрі – Корсунь-Шевченківським котлом. У 1945 році Жуков і Конєв провели Вісло-Одерську операцію, потім – штурм Берліна, підписання капітуляції Німеччиною і парад у Москві.

Воєнна тактика Жукова часто приводила до неймовірним втрат серед військових, він був досить жорстоким і ухвалював вироки про масові розстріли власних офіцерів.

Окрім того, Жуков очолював сумнозвісні ядерні навчання на Тоцькому полігоні у 1954 році з використанням ядерної зброї та з участю 45 тисяч військових. Після цих ядерних навчань з усіх учасників живими залишилися трохи більше 2 тисяч. Навчання були варварським етапом підготовки до наступальної Третьої світової війни: танковий кидок до Рейну і Ла-Маншу через смугу, очищену від солдатів НАТО атомними ударами, а вже в Римі, Парижі та Бордо танкісти могли повмирали покотом від отриманого опромінення, як пожежники в серіалі "Чорнобиль", і їм на заміну прислали б нововідмобілізованих.

Після війни навколо Жукова переважно в Росії сформувався культ "Маршала Перемоги", зокрема завдяки великій шані офіцерів та генералів, які були зобов'язані маршалу власною кар'єрою.