Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан розповів 24 Каналу, що ворог буде перміщувати свою техніку та особовий склад далі від кордону. Однак для ЗСУ поки ще існує певна загроза.

Дивіться також Тиск росіян сильний, – полковник запасу оцінив ситуацію на Покровському напрямку

Не проводили заходів безпеки

За словами Світана, росіяни не проводили ніяких безпекових заходів, бо не вірили у рішення США, принаймні щодо застосування ракет М31 з дальністю 80 кілометрів для системи HIMARS. Саме тому на відстані 60 кілометрів до кордонів з Україною стояв російський ЗРК С-300/400, який знищили ЗСУ.

Не знаю, що там росіяни збивали. "Зенітно-ракетний комплекс С-400 збив ракети М31, при чому сам "помер" – таке цікаве збиття у них виходить. Знищення відбулось за графіком,
– підкреслив військовий експерт.

Що будуть робити росіяни

Світан розповів, що тепер росіяни спробують перемістити свої зенітно-ракетні комплекси, штаби, системи управління, місця перебування особового складу, техніку та ремонтні бази приблизно за 10 кілометрів від кордону з Україною.

Вони це вже робили після того, як ми отримали HIMARS і ракети М31 на лінію фронту на Донбасі, в Херсонській і Запорізькій областях,
– зазначив військовий експерт.

Однак він також додав, що для ЗСУ є небезпека. ЗРК С-300 має дальність 100-120 кілометрів. Тобто ракети М31 з дальністю 80 кілометрів до них не дотягнуться.

Тому нам важливо працювати з Байденом. Білим домом для того, що дозволили або зняли заборону на роботу ракетами ATCMS М39 – це касетні боєприпаси, які будуть доволі успішно "накривати" і ЗРК, і аеродроми, і площадки для армійської авіації Росії,
– зауважив Світан.

Росіяни втрачають техніку: останні новини

  • ЗСУ 5 червня знищили два ракетні комплекси росіян "Панцир" на Півдні. Про це повідомив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук.
  • У Генштабі повідомили, що в ніч на 4 червня вдалося уразити поромну переправу в тимчасово окупованому Криму. Також постійно під ударом перебувають об'єкти нафтової промисловості.
  • Збройні Сили України розгромили колону з 18 вантажівок окупантів FPV-дронами на території Росії. Вона проходила Суджанським районом Курської області, за 3 кілометри від українського кордону.