Майже не залишилося штурмовиків

На публічні заяви довелося реагувати не лише губернатору, а й російському міноборони та, звичайно, пропагандистам, адже такі цифри потрібно було пояснити, а у випадку росіян – відбрехатися. Про це 24 каналу розказав військовослужбовець ЗСУ та громадський діяч Євген Карась.

До теми Міноборони Росії назвало втрату 300 солдатів під Павлівкою "ефективним наступом"

Він зауважив, що потрібно розуміти, що 300 вбитих та поранених окупантів, про яких йшла мова у листі – це лише з цієї 155 бригади. Але вона була під Павлівкою не сама, тож втрати росіян у цих боях ще більші. Однак навіть якщо розглядати істерику саме морських піхотинців, можна з'ясувати багато цікавого.

Так, за словами Карася, серед цих 300 людей – фактично всі штурмовики. Джерела, які український військовий знайшов у російській армії, і яким, на його переконання, можна довіряти, зазначили, що справді 75% учасників штурму з рядів морської піхоти загинули. Однак здивуванням для них це не стало, адже, як сказали вони самі, у росіян завжди були великі втрати.

"Що ми розуміємо – якщо 75% загинули, значить штурмували людей 400 – 500, а ще був штаб та інші, тобто сумарно їх брало участь близько 900 – 1000 людей. Відповідно бригада зараз залишилася зі штабом, водовозками та з п'яним політруком, а штурмовиків не залишилось", – зауважив Карась.

Реакція на лист морпіхів у Росії

Український військовий наголосив, що цей лист по-справжньому звалив росіян у депресію, але їм потрібно було якось пояснювати. Так, пропагандисти одразу почали розповідати, що це все вигадки і загинули лише 20 бійців, що також багато.

Але російське міноборони пішло ще далі, і заявило, що за всю війну 155 бригада втратила лише 1% особового складу, а крім того, у цій операції біля Вугледара на 1 російського морпіха приходиться 9 українців.

Як зауважив Карась, такого абсурду не витримують вже і самі військові Росії, і пропагандисти. Вони вже відкрито сміються з власного міністерство оборони та його заяв. Тобто це – падіння і дезінтеграція російського управління військами.

"Вони кажуть, що це, мабуть, чудесні російські генерали здатні в наступальній операції мати пропорції тих, хто наступає, і тих, хто обороняється, 1 до 9. Це просто казка, фантастична брехня, це непристойно навіть за російськими мірами", – підкреслив Євген Карась.

Росіяни не мають ані морпіхів, ані Павлівки

Відтак, як пояснив військовий, ситуація в окупантів склалася досить важка – Павлівку вони не взяли ані цілком, ані на половину, Вугледар не охопили, хоч як би не старалися. Загалом операцію росіяни провалили та ще й зазнали страшенних втрат.

Між собою чубляться, міноборони бреше, солдати роблять заяву, що їх усіх закопали, закопали кадрову морську піхоту, яка вижила після Маріуполя, при тому, що у них кадрові – на ціну повітря,
– наголосив Карась.

Він додав, що ймовірно, отримані втрати кадрових бійців росіяни замінятимуть мобілізованими без знань та досвіду, а тому 155 бригада перетвориться на "бригаду підводної чмобної піхоти" після чого її знову поженуть у бій.

Повне інтерв'ю з Євгеном Карасем: дивіться відео

Актуальні втрати ворога

300 загиблих та порених морських піхотинців – це лише мізерна частина від загальних втрат росіян у повномасштабній війні проти України. Так, станом на ранок 8 листопада, українські військові ліквідували вже 77 170 окупантів.

Втратили загарбники й шалену кількість техніки:

 • танків – 2786;
 • бойових броньованих машин – 5654;
 • артилерійських систем – 1791;
 • РСЗВ – 391;
 • засоби ППО – 203;
 • літаків – 278;
 • гелікоптерів – 260;
 • БпЛА оперативно-тактичного рівня – 1476;
 • крилаті ракети – 399;
 • кораблі /катери – 16;
 • автомобільної техніки та автоцистерн – 4216;
 • спеціальна техніка – 159.