Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник. На його думку, російський фронт на Запоріжжі незабаром може посипатись.

Дивіться також ЗСУ вибивають ворога на південь від Бахмута та у напрямку Мелітополя: карта боїв за 7 вересня

Окупанти розуміють, що можуть втратити Південь

Росіяни розуміють загрозу обвалу фронту на Півдні. Інакше б вони не укріплювали настільки сильно Перекопський перешийок.

“На Токмацькому напрямку Сили оборони своїм просуванням створили плацдарм 10 на 10 кілометрів, що є доволі серйозним результатом. Це практично половина “лінії Суровікіна”, і щойно станеться її пролом, як у Росії не залишиться серйозних укріплень”, – пояснив Черник.

Після цього легкі українські механізовані частини за допомогою західної колісної бронетехніки зможуть вийти в тил ворога й розпочати його оточення.

Реванш ворога на Сході

У цих обставинах російське командування обрало контрстратегію: вийти на адміністративні кордони Луганщини та Донеччини. Це було одним із головних завдань російської армії після оголошення про введення військ на територію України.

“Виглядає, що на цьому етапі війни Росія зосередиться на реалізації саме цього плану (виходу на адмінкордони 2 областей – 24 Канал). Їхня пропаганда зможе це подати як перемогу Путіна, який нібито й хотів лише “повернути своє” і “перебити натівських солдатів”, – зазначив військовий експерт.

Петро Черник про ситуацію на фронті: дивіться відео

Чи вплине на ситуацію перекидання на фронт нових частин

Росія не має проблем із людським потенціалом. Її мобілізаційний ресурс складає близько 1,5 млн людей, тож окупанти будуть і надалі робити ставку на “м’ясні штурми” українських позицій за канонами Другої світової війни.

Однак при цьому Росія не має достатнього технічного потенціалу для того, щоб створювати нові частини, як це показує приклад 25 загальновійськової армії. За російськими нормативами, 40-тисячний корпус має бути забезпечений 800 танками, 2 500 тисячами броньованих машин і 1000 артилерійських стволів.

На переконання Черника, забезпечення нових частин технікою навіть на 50 – 60% від штатної норми буде успіхом для Росії.

Ситуація на фронті: останні новини

  • Як пояснив командувач Таврійським угрупованням Сил оборони, прорив першої лінії загарбників є вагомим здобутком української армії, адже на її спорудження було зосереджено 60% від загальних ресурсів окупантів. Наступні рубежі російської оборони є значно менш підготованими.
  • Українські військові намагаються постійно покращувати свої позиції в тому числі й на Лимано-Куп’янському напрямку. Нещодавно поблизу Кремінної 19 бригада спеціального призначення “Азов” зуміла просунутись на 500 метрів. Легендарний український підрозділ повернувся на фронт в середині серпня.
  • За повідомленням західних ЗМІ, саме успіхам Сил оборони буде присвячена левова частина спілкування держсекретаря США Ентоні Блінкена та Володимира Зеленського. Американський посадовець прибув до Києва з дводенним візитом 6 вересня й у той же день вшанував українських військових, що загинули в боротьбі проти агресора.