Про це в ефірі телемарафону розповіла керівниця пресцентру Сил оборони Півдня. Наталія Гуменюк відповіла, чи можливе просування агресора, передає 24 Канал.

Дивіться також Контрнаступ ЗСУ, десятки невдалих атак Росії на Сході: карта бойових дій за 9 жовтня

"Не розглядається адекватними людьми"

Просування, зокрема, з лівого берега на правий не розглядається адекватними людьми. Хоча ми розуміємо, що маємо справу з досить неадекватним ворогом, наша оборона досить щільна і просування ворога не передбачається,
– підкреслила Гуменюк.

Додала, що українські захисники продовжують працювати по російських розвідувально-диверсійних групах. Окупанти намагаються імітувати активність, зокрема, у районі островів. До слова, за минулу добу було знищено 7 човнів, на яких намагалися маневрувати ДРГ.

"Такий підхід до знищення інфраструктури правого берега і посилене бомбардування, зокрема, пов'язані більше з побоюванням ворога щодо накопичування сил та засобів безпосередньо Сил оборони України перед певним просуванням у їхній бік", – зауважила Наталія Гуменюк.

Окрім того, зазначила, що загарбники не мають успіху в контрбатарейній боротьбі та змушені використовувати те, чим наразі були певною мірою багаті. Агресор розуміє, що нам не вистачає ППО і винищувачів, щоб зреагувати на таке бомбардування й ліквідувати ворожі літаки.

Зверніть увагу Перемололи еліту путінського війська: як ЗСУ по кілька разів знищували російські бригади

ЗСУ мають успіхи на Мелітопольському напрямку

  • Напередодні командувач ОСУВ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив, що наші воїни закріплюються на зайнятих рубежах. Окрім того, проводять розмінування та дорозвідку.
  • Вранці 9 жовтня у Генштабі ЗСУ зазначили, що Сили оборони України продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку. Наші захисники мають частковий успіх в районах західніше Вербового Запорізької області.