Адже на початку повномасштабної війни вони брали участь в боях і були важко поранені. Саме тому військові не змогли повернутись на підконтрольні Україні території.

Дивіться також Знімали на відео та реготали: військовий медик звинуватив Червоний Хрест у знущанні з полонених

Що відомо про наших десантників

У Військово-морських силах ЗСУ розповіли, що бійці від початку повномасштабного вторгнення перебувають на тимчасово окупованій території. Адже десантники там воювали, зазнали важких поранень та не змогли самостійно вийти на підконтрольну Україні територію.

Весь цей час вони перебували у нелегальному становищі та успішно переховувалися, завдяки місцевим мешканцям,
– розповіли у ВМС ЗСУ.

Проте управління розвідки Військово-морських сил ЗСУ декілька тижнів тому з оперативних джерел дізналось про цих двох військовослужбовців десантно–штурмових військ.

Саме тому військові ухвалили рішення провести спеціальну операцію – врятувати та евакуювати військовослужбовців. Військово-морські сили пояснили, що:

  • виконати її доручили спецпідрозділу Військово-морських сил "Ангели";
  • у стислі терміни підготували план евакуації;
  • до реалізації плану залучили командування Десантно-штурмових військ ЗСУ, підрозділи якого займались вогневим прикриттям під час виходу групи.

Завдяки спільним зусиллям днями двох військовослужбовців, які більш ніж півтора року перебували на окупованій території, вдалося вивести та на підконтрольну Україні територію,
– заявили у Військово-морських силах.

Там подякували побратимам з розвідки та Десантно-штурмових військ України за участь та допомогу.

"Кожне життя важливе", – відзначили бійці.

Десантники повернулись в Україну: дивіться відео

Останні новини про обміни наших військових

  • Представник української розвідки Андрій Юсов розповів, що станом на 23 вересня з полону вдалось повернути майже 2 600 захисників і захисниць. Для цього Україна провела 48 обмінів.
  • У розвідці зазначили, що повертати полонених, особливо захисників та захисниць "Азовсталі", важко. Адже Україні доводиться мати справу з терористами.
  • Співзасновниця Асоціації родин захисників "Азовсталі" Маріанна Хомерікі розповіла у коментарі 24 Каналу, що у полоні росіян перебувають понад 1 500 оборонців Маріуполя, серед них майже 700 – азовці. Востаннє захисників "Азовсталі" обмінювали 6 травня 2023 року.