Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Військова операція на Півдні України йде відповідно до задуму командування Збройних Сил.

Дивіться також У районі Вугледара ЗСУ просунулись на кілометр

Що потрібно зробити на цьому етапі контрнаступу

Ми на самому початку контрнаступальних дій, переконаний Мусієнко. Російські війська чинять запеклий опір із використанням усіх типів зброї, але Сили оборони долають супротив ворога.

Головним завданням наших підрозділів було вклинитися в ряди противника, відрізати першу лінію оборони та змусити ворога відійти на інші рубежі, завдавши йому максимальних втрат.

"Враховуючи ті сили, які залучені до операції, я думаю, що ЗСУ показують дуже хороший результат", – зазначив Мусієнко.

Важливо Що сталося з підбитим Bradley та його екіпажем: у Міноборони показали фото з БМП та бійцями

Наступним завданням Збройних Сил може буде створення плацдармів для нової хвилі контрнаступу. Саме тоді може з'явиться нагода залучити ще більше сил, засобів і техніки, і як наслідок – розширити вже наявні плацдарми.

"Ті успіхи, які ми сьогодні маємо, стали можливими завдяки маневровості й децентралізації у прийнятті рішень на місцях, а також розтягуванню лінії оборони", – переконаний військовий аналітик.

Олександр Мусієнко про ситуацію на фронті: дивіться відео

Що відомо про контрнаступ ЗСУ

  • Відомо, що після важких боїв на Півдні Збройні Сили звільнили 7 селищ та 90 квадратних кілометрів нашої землі.
  • На думку аналітиків Reuters, літня військова кампанія буде боротьбою на виснаження: окупанти спробують завдати Збройним Силам максимальних втрат, а Україна – отримати перевагу над ворогом завдяки фактору несподіванки.
  • Основна лінія оборони ворога перебуває в 10 – 15 кілометрах від поточної лінії зіткнення. Припускають, що Україна ввела в бій лише 20% від підготовлених взимку сил.