Інститут вивчення війни зазначив про це у своєму звіті за 31 березня.

Дивіться також Сил вистачить лише на один напрямок: в ISW відповіли, де росіяни можуть піти в наступ та коли

Що розповіли в ISW

Інститут вивчення війни посилається на повідомлення українського військового, відповідно до якого 30 березня російські війська, у тому числі підрозділи 6-го танкового полку (90-та танкова дивізія Центрального військового округу), кинули 36 танків і 12 БМП у механізований штурм біля Тоненького.

Так, в ISW зазначили, що геолокаційні зображення за 31 березня показують велику кількість знищеної та пошкодженої російської бронетехніки та танків уздовж дороги на північний захід від Тоненького (на захід від Авдіївки).

Також аналітики повідомили, що український захисник заявив, що під час штурму Сили оборони знищили 12 російських танків і 8 БМП, і зазначив, що удар не зміг прорвати українську лінію оборони.

За даними ISW, це перша механізована атака чисельністю в батальйон з моменту початку російським окупаційним військом кампанії із захоплення Авдіївки наприкінці жовтня 2023 року.

Крім цього, за словами експертів, це перше повідомлення про участь будь-яких підрозділів 90-ї танкової дивізії у штурмах після захоплення Росією Авдіївки. Згідно з оцінками Інституту, елементи 90-ї танкової дивізії разом з іншими російськими частинами та з'єднаннями, ймовірно, представляють значний незадіяний оперативний резерв, який російське командування може кинути у наступ на захід від Авдіївки.

Також невдача атаки 30 березня біля Тоненького, на думку аналітиків, свідчить про те, що елементи зазначеного резерву можуть бути надто деградованими або з інших причин нездатними очолити подальше просування Росії на захід протягом короткого терміну.

В Інституті вивчення війни також вважають, що це може свідчити про здатність України захищатися від майбутнього широкомасштабного наступу російських окупаційних військ.

Що відомо про штурм під Авдіївкою: коротко

  • За наявною інформацією, за один лише день російські війська на штурм на Авдіївському напрямку кинули відразу 36 танків і 12 БМП 6-го танкового полку 90-ї танкової дивізії. Суттєву частину техніки російські загарбники тоді втратили.
  • Задля стримування російських загарбників, Сили оборони створили десятки кілометрів різного формату загороджень. Їхня мета – затримати просування техніки військових ворога. Також її знищують з допомогою як протитанкових ракетних комплексів, оснащених нічними прицілами, так і FPV-дронів з нічними камерами.