У свіжому звіті від Інституту вивчення війни йдеться, що російське командування планує наступальну операцію на заході Донецької області весною або влітку 2024 року. Українські військові попереджають про накопичення ворожих сил, але експерти вважають, що Росія зможе атакувати лише на одному напрямку.

Дивіться також Заморожені російські активи, а не лише прибутки від них: які шанси отримати гроші від Росії?

Україна може протистояти ворогу, але потребує зброї

У ISW додають, що українські захисники успішно відбили батальйонну механізовану атаку під Авдіївкою 30 березня, знищивши значну кількість російської техніки. Це стало першою такою атакою з осені 2023 року, коли росіяни розпочали наступ на Авдіївку.

Здатність України відбити атаку 30 березня, особливо під Авдіївкою, є позитивним показником здатності захиститися від майбутніх російських наступів,
– зазначають аналітики.

За словами фахівців ISW, російські сили втратили 12 танків і 8 БМП під час штурму, що свідчить про високий рівень обороноздатності українських військ. Попри втрату Авдіївки, українські захисники швидко зайняли нові оборонні позиції.

Аналітики відзначають, що російське командування може зосередити свої зусилля на заході Донецької області під час потенційного наступу, сподіваючись на просування. Однак обмеженість ресурсів і планування не дозволить окупантам вести наступ одночасно на декількох ділянках.

Дивіться також Росіяни скопіювали з України мобільні вогневі групи: в ISW проаналізували, чи допоможе це ворогу

  • Слід згадати, що нещодавно Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявляв: нестача фінансування через затримку допомоги Заходу стримує українські сили на фронті. Власне, відсутність необідної техніки змушує нашу державу вести стратегічну оборону проти російських окупантів.
  • Водночас, за словами генерал-полковника, наразі не можна ігнорувати будь-яку інформацію про підготовку ворога до наступальних дій. Експерти ISW, аналізуючи цю заяву Сирського, погодилися з ним. Вони назвали перехід до стратегії оборони логічним кроком в умовах дефіциту зброї.