Про це повідомили в оперативному зведенні Генштабу ЗСУ. Там доповіли про актуальну ситуацію станом на вечір цієї доби.

Зауважте Звільнення Іванівки, обстріл Слов'янська: основне за 129 день війни

Де росіяни йшли на штурм 2 липня

  • Наші воїни відбили спробу ворога просунутися в районі населеного пункту Богородичне неподалік від Слов'янська. Загалом на цьому напрямку ворог переважно веде оборону. Також там обстріляли з артилерії райони Долини, Курульки, Адамівки та Барвінкового.
  • Також противник намагався вести розвідку боєм біля Берестового на Бахмутському напрямку. Збройні Сили України дали рішучу відсіч, тому ворог із втратами був змушений негайно. Там і в районі Кодеми протягом дня тривали сильні мінометні обстріли позицій наших захисників.
  • На Харківщині росіяни почали 2 липня вести штурмові дії в районі населеного пункту Дементіївка. Це було безуспішно, тому окупантам і там довелося відходити.
  • Вдалося в цей день і зупинити наступальні дії ворога в районі населеного пункту Новомихайлівка. Там українські захисники після цього ще відкинули угруповання росіян на певну відстань.

Де ворог застосував авіацію

Російські війська завдали удару з неба неподалік Верхнього Салтова та Прудянки. Теж там, на Харківщині, була зафіксована спроба вести повітряну розвідку БпЛА "Орлан-10".

Другий авіаудар був завданий неподалік Павлівки на Донеччині. Фіксуються спроби розвідки тими ж "Орлан-10" на Південнобузькому напрямку.

Білоруси вчаться переходити річки

На Волинському та Поліському напрямках підрозділи армії Білорусі продовжують виконувати завдання з прикриття кордону на ротаційній основі. Вони базуються в прикордонних районах Брестської та Гомельської областей.

Наша розвідка зафіксувала, що там проводять тренування з наведення понтонних переправ. Але ознак формування наступальних угруповань противника поки не було виявлено.

Водночас – Польща відгородилась від Білорусі 5-метровим парканом: дивіться відео