Як пишу провідне американське видання з посиланням на українського високопоставленого чиновника, росіяни втратили у бої з муляжем щонайменше 10 крилатих ракет "Калібр".

Важливо Хлопці працюють, ідуть важкі бої, – Кім просить допомоги у волонтерів через ситуацію на Півдні

Що вигадали українські захисники

Вони вирішили використовувати виготовлені з дерева приманки американської РСЗВ HIMARS. Муляжі зроблені надзвичайно реалістично, тож їх важко відрізнити від справжніх. Наші воїни спеціально передають місце розташування "HIMARS" морським ракетоносцям у Чорному морі. А ті, зафіксувавши VIP-ціль, прагнуть її знищити.

Після кількох тижнів у польових умовах приманки ліквідували щонайменше 10 крилатих ракет "Калібр" – це початковий успіх, який змусив Україну розширити виробництво копій для ширшого використання,
– сказав український чиновник на умовах анонімності.

Використання приманок ракетних систем, про які раніше не повідомлялося, є однією з багатьох тактик, які застосовували українські Збройні Сили, щоб дати відсіч більшому та краще оснащеному ворогові-окупанту. До того ж знищення українських копій HIMARS може частково пояснити незвичайно оцінку Росією бойових збитків західної артилерії.

"Вони стверджували, що вразили більше HIMARS, ніж ми навіть відправили", – зазначив один американський дипломат.

Те, на що Україна пішла для захисту ракетних систем із Заходу, підкреслює їх важливість на полі бою.

Україна не втратила жодної одиниці HIMARS

Як сказав військовий експерт Павло Нарожний, з 24 лютого ЗСУ втратили лише один реактивний комплекс залпового вогню "Ураган" й жодного "Смерча" або ж HIMARS. росіяни намагаються "вполювати" всі три системи, вважаючи їх рівноцінними за значенням на полі бою.

Експерт запевнив, що у ЗСУ HIMARS отримали висококваліфіковані офіцери-артилеристи, які за роки війни навчилися бути фактично невидимими для ворога. До того ж система HIMARS охороняється набагато краще, ніж охоронялися "Смерчі" й "Урагани".

Що планують окупанти після 24 серпня: дивіться відео