Захист такої зброї планують начальники штабів з великим артилерійським досвідом, що мінімізує ризик їх втрати. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний.

Зверніть увагу Bayraktar та HIMARS: Катков пояснив, як ефективно співпрацюють ці 2 види зброї

Експерт запевнив, що у ЗСУ HIMARS отримали висококваліфіковані офіцери-артилеристи, які за роки війни навчилися бути фактично невидимими для ворога.

З червня втрачено 0 установок HIMARS. У нас були системи реактивного вогню "Смерч" і "Ураган". Згідно з моїми даними, з початку війни ми втратили 1 "Ураган". Це аналогічна система по цінності для ворога, за якими полювали. Система HIMARS охороняється набагато краще, ніж охоронялися "Смерчі" й "Урагани",
– пояснив фахівець.

За його словами, цей вид РСЗВ прикривають декілька видів ППО, а також велика кількість піхоти з різноманітним озброєнням.

"Це дуже серйозна система захисту. Крім того, вони ніколи не "кучкуються" й не стоять по декілька одиниць поруч. Теоретично, можлива втрата однієї-двох одиниць HIMARS, але це не буде критичним для нас, якщо таке відбудеться", – вважає Нарожний.

Що планують окупанти після 24 серпня: дивіться відео

Він додав, що HIMARS – високомобільна артилерійська система і персонал комплексів знає, як правильно її використовувати, щоб не бути знайденим окупантами.

"Вони відстрілялися і в той же момент складаються й тікають. Не буває ситуації, коли вони залишаються на позиції. Всі ці операції дуже ґрунтовно плануються начальниками штабів, які мають величезний артилерійський досвід", – резюмував експерт.

У росії марять знищенням HIMARS

Вас також може зацікавити – чому останній удар по Антонівському мосту був особливим: дивіться відео