У повітряному командуванні "Південь" повідомили, що вдень 16 травня українські військові виявили крилату ракету типу "Х". Ракету, яку випустили з ворожого винищувача у напрямку міста Одеси, успішно знищили українські захисники.

Читайте також Обстріли Одеси та Миколаєва і ворожа ДРГ на кордоні Сумщини: основне за 82 день війни

Чергова крилата ракета летіла у бік Одеси, повідомили у відомстві, та не дісталася цілі – військові повітряного командування знищили ворожий снаряд.

Що за ракету пустили по Одесі

Російський винищувач випустив по місту крилату ракету типу "Х" – це радянський надзвуковий протикорабельний снаряд. По Одесі збиралися вдарити ракетою, яка призначена для знищення авіаносців та інших кораблів.

У командуванні "Південь" закликали звертати увагу на повітряні тривоги та йти в укриття.

Дотримуйтесь норм безпеки, не нехтуйте попередженнями про повітряну тривогу. Тримаємо стрій! Слава Україні!
– написали у відомстві.

Не варто ігнорувати повітряні тривоги

Повітряні тривоги лунають по всій країні, та незалежно від вашого місця розташування варто звертати на них увагу – Росія може завдати удару будь-коли та будь-де. Тож не варто нехтувати оголошенням повітряної тривоги – зайвий похід в укриття може врятувати життя.

Що робити під час повітряної тривоги

  • Під час повітряної тривоги потрібно зберігати спокій та негайно йти до найближчого укриття чи сховища.
  • Якщо поблизу його немає, у ДСНС рекомендують скористатися "правилом двох стін". Необхідно піти у кімнату без вікон всередині будинку чи квартири та триматися ближче до опорної стіни.
  • Окрім цього, якщо є така можливість, варто повідомити про повітряну тривогу своїх літніх або маломобільних сусідів та допомогти їм дістатися до безпечного місця.
  • В укриття рекомендують взяти мобільний телефон, аби слідкувати за сповіщеннями місцевих департаментів цивільного захисту. Саме на їхніх офіційних телеграм-каналах публікують повідомлення про відбій повітряної тривоги.
  • Зауважте, що укриття можна покидати лише після відбою, який оголошують тоді, коли загроза ворожого ракетного обстрілу зникає.

Дивіться також: Окупанти пустили по Одесі ракети "Кинджал"