Про це повідомили в оперативному зведенні Генштабу ЗСУ 18 червня. Там доповіли про ситуацію на фронті станом на 18 годину цього дня.

Зауважте Росіяни можуть перейти до розгорнутої атаки у Слов'янську найближчими днями, – радник глави МВС

Бої під Слов'янськом продовжуються

Знищили велику кількість російських сил в районі Краснопілля. Саме там українські воїни завдали ворогу значних втрат, коли той намагався провести розвідку. Проте важкі бої на напрямку продовжуються. Там ворог уже застосував міномети, ствольну артилерію та реактивні системи залпового вогню. Це зафіксували в районах кількох населених пунктів:

  • Грушуваха;
  • Долина;
  • Моросівка;
  • Пришиб;
  • Чепіль.

Ворог намагається створити сприятливі умови для продовження наступальних дій на напрямку Ізюм – Слов'янськ,
– доповіли в Генштабі.

Мер Слов'янська Вадим Лях днем раніше повідомив, що масованого наступу росіян на місто очікують "з дня на день". Про це свідчить кількість військ, які стягнуло на цей напрямок командування ворога. Про це ж говорив радник глави МВС Віктор Андрусів.

Наскільки велика загроза окупації Слов'янська

Нещодавно 24 канал поспілкувався щодо наступальних дій росіян із експертом Українського інституту майбутнього Іваном Ступаком. За його словами, армія окупантів виявилась неготовою до наскільки міцної оборони ЗСУ.

Наразі їх дуже виснажує ситуація, яка склалася на Луганщині. Там тривають важкі бої, які щодня роблять меншими підрозділи ворога, які могли б потім перекинути на Донеччину. На думку експерта, варто брати до уваги те, як відбувається боротьба за Сєвєродонецьк. Вторгнення почалося ще три місяці тому, але російські війська, маючи кількісну перевагу, ще не змогли захопити місто.

Вони зараз наступають на Сєвєродонецьк. Але там ще є Краматорськ, Слов'янськ та багато інших міст. За 8 – 9 років ці міста дуже сильно укріпили. Це – серйозні захисні споруди,
– пояснив Ступак.

Тому, ймовірно, спроби штурмувати Слов'янськ можуть завдати вкрай великих втрат окупантам. Проте найгірше в цій ситуації те, що їхнє командування не зважає на втрати особового складу, якщо дає завдання.

Днем раніше – під Слов'янськом відбили атаку ворога: дивіться відео