Зокрема, важка для наших оборонців ситуація в районі Торецька, але на Харківщині є проблеми у росіян. Детальніше це 24 Каналу розповів Ігор Романенко – генерал-лейтенант, військовий експерт, засновник фонду "Закриємо небо України".

До теми Росіяни планують наступ на Борову: яка ситуація на ділянці фронту та що задумав ворог

Покращення на фронті

Станом на 29 червня, за даними Deep State, ворог просунувся у Донецькій області. Натомість українським військовим вдалося відбити позиції біля Вовчанська.

На окремих напрямках ситуація критично важка: Часів Яр, Торецьк. Але є й покращення ситуації, зокрема в районі Вовчанська, тобто на Харківському напрямку. Також наші оборонці провели контратаки в районі Тернів та Ямполівки, відсунувши ворога. Загалом на фронті йдуть важкі бої,
– зазначив Ігор Романенко.

Ситуація на Донеччині: дивіться на карті

На усіх інших ділянках особливих змін на тактичному рівні поки не має.

Можливе ураження С-500 у Криму

Важливою подією на фронті стало ймовірне ураження російського ЗРК С-500 "Прометей". Він був розташований у військовому хабі росіян у Джанкої.

"С-300/С-400, ймовірно, не впорались з ураженням ракетами ATACMS. Тож завезли туди "Прометеї" як "аналоговнєтну" зброю. Цей комплекс призначений насамперед для знищення балістичних ракет середнього радіуса дії, тож могли збивати ATACMS, але їм цього не вдалось", – наголосив Романенко.

Щобільше, Україна атакує такого роду комплекси і безпілотниками, які є малою ціллю для збиття. Тож російські системи ППО чи то їх не виявляють, чи виявляють уже запізно.