Таку заяву зробив екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, передає "Обозреватель".

Читайте також: Збільшення спецназу: скільки військових служитимуть в акваторії Азовського та Чорного морів

За його словами, зараз Збройні сили України готуються до найгіршого сценарію, оскільки Росія вже перекинула в Азовське море близько сорока бойових кораблів, серед яких десантні кораблі, артилерійські катери та катери, озброєні крилатими ракетами "Калібр".

Натомість Україна, переконує генерал-лейтенант запасу, туди завела "всього лише ще два катери "Гюрза-М".

"Це артилерійські катери, два з шести, які прийнято на озброєння. Ми працюємо й над ракетними катерами, але на це потрібен час",– зазначає Романенко.

Водночас він зауважив, виходячи з цього Україні важко протистояти Росії на морі, вважає він.

"Але відсутність морського потенціалу компенсується з боку ЗСУ за рахунок сухопутних військ: артилерії, реактивних систем залпового вогню та танків, готових вести вогонь по морських цілях. А також засобами авіації. Це вертольоти Мі-24, штурмовики Су-25 і бомбардувальники Су-24", – резюмував він.

Нагадаємо, 6 вересня на засіданні РНБО було ухвалено рішення про невідкладні заходи із захисту національних інтересів України у південних регіонах України, акваторії Чорного та Азовського морів і Керченській протоці. Згодом Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні Росія хоче окупувати Азовське море, як колись було з Кримом. Якщо ж Кремль не зупиниться, у Києва є лише один інструмент – санкції.