Про це розповів глава комітету Михайло Радуцький в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі. Він зізнався, що не був прихильником Уляни Супрун на посаді міністра охорони здоров'я.

До теми Ляшко розповів, чи вважає себе послідовником реформи Супрун

Однак Радуцький запевнив, що бачить зміни, які вдалось запровадили завдяки реформі. Проти самої реформи не були проти ні президент, ні "слуги народу", ні він особисто.

Чи продовжать медичну реформу в Україні

На запитання ведучої, чи знайдеться достатньо голосів у Раді за продовження реформи, Радуцький відповів, що при сьогоднішній монобільшості, уряді й владі Володимира Зеленського, зупинки реформи точно не буде.

Ми не дозволимо зупиняти реформу. Третій етап має початися навесні. З 1 квітня,
– резюмував Радуцький.

За його словами, пандемія показала, що приховані багато проблем з інфекційних хвороб. Влада продовжує їх виправляти. "Хто не працює, той не помиляється. Це помилки стратегічні, але їх треба було виправляти", – додав він.

Цікаво Ціль – бути першим медичним хабом в Україні, – Садовий про нову медстратегію у Львові

Що передбачає наступний етап реформи

Як пояснив Радуцький, мовиться про пакети медичних гарантій на спеціалізовані лікарні й на лікарні, які належать академії медичних наук. Це, наприклад, інститути Амосова і Шалімова. Високоспеціалізовані лікарні.

З 1 квітня вони перейдуть на фінансування за пакетами Національна служба здоров'я України.

Ми теж розуміємо, що звичайні апендицити й пересадка печінки – це різні за вартістю послуги. І тут НСЗУ зараз збільшує вартість пакетів саме для спеціалізованих,
– підкреслив політик.

Глава комітету Ради з питань здоров'я нації наголосив, що пандемія уповільнила темпи реформи, але не зупинила її. Підготовча робота вже триває.

Повне інтерв'ю Михайла Радуцького: дивіться відео

Медична реформа в Україні: останні новини

  • Володимир Зеленський підписав указ, який вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про стан національної системи охорони здоров'я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою".
  • За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, через пандемію медична реформа отримала певні особливості.