Тоді Лі заявив, що він прибув до Москви для виконання угоди Сі Цзіньпіна з Путіним і заявив, що російсько-китайські відносини "вже вступили в нову еру". Про це пишуть в американському Інституті вивчення війни.

Зверніть увагу Навіть "кастрюлі" здатні створити проблеми: як Китай може використати Тихоокеанський флот Росії

Зустріч Лі Шінфу та Путіна не розширила сферу російсько-китайської співпраці

Раніше ISW оцінювало, що Путін не зміг забезпечити необмежене двостороннє партнерство з Китаєм під час візиту Сі до Москви, і ймовірно, що зустріч Лі та Путіна не розширила сферу російсько-китайської співпраці.

Під час візиту Лі Путін продовжував намагатися представити Росію як рівноправного оборонного партнера Китаю та тихоокеанської військово-морської держави.

14 квітня ISW оцінила, що перевірки боєготовності російського Тихоокеанського флоту, ймовірно, мають на меті сигналізувати Китаю про те, що Росія підтримує цілі Китаю у сфері безпеки в Тихому океані, особливо напередодні зустрічі G7 в Японії з 19 по 21 травня.

Що відомо про зустріч Лі Шінфу та Путіна

  • 16 квітня до Москви з візитом прибув міністр оборони Китаю Лі Шінфу. У Кремлі він зустрівся з диктатором Владіміром Путіним і його посіпакою Сєргєєм Шойгу.
  • Міністр оборони Китаю заявив, співпраця Москви й Пекіна "розвивається дуже добре та робить внесок у забезпечення регіональної безпеки".
  • Путін заявив, що "військова співпраця Росії та Китаю – один із найважливіших напрямків, який зміцнює стратегічні відносини двох країн".
  • Експерти вважають, що країна-агресорка цінна для Китаю, як мінімум, своїм ядерним потенціалом.