Переговори у Сочі відбувалися у форматі тет-а-тет в резиденції Путіна "Бочаров потік". Про це повідомила пресслужба Лукашенка.

До теми Діалог з узурпатором: Тихановська звернулася до Путіна через зустріч із Лукашенком

Що відомо про переговори Путіна і Лукашенка в Сочі

У Кремлі заявили, що ні підписання документів, ні спільної пресконференції за підсумками переговорів не заплановано. Зустріч тривала 4 години та 20 хвилин.

Раніше Лукашенко наголошував, що під час зустрічі з Путіним хоче вирішити "наболілі питання", а протягом останнього часу між сторонами ведуться інтенсивні переговори.

Про що домовилися політики

  • Побоювань, що кредит у 1,5 мільярдів доларів не повернеться, немає. Він надається не Лукашенко, а Білорусі як братській країні.
  • Обидва президенти домовилися доручити підготувати відновлення транспортного сполучення.
  • Лукашенко підтвердив намір запустити зміни до Конституції. Путін підтримав проведення конституційної реформи.
  • Путін звернув увагу, що всі російські військові після завершення навчань в Білорусі будуть повернуті до місць дислокації.
  • Обговорювали питання постачання нафти й газу, підсумок обговорення конструктивний.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков зазначив, що Росія надасть підтримку білоруській економіці, як братній країні.

Важливо відзначити, що це жодним чином не може трактуватися як втручання у внутрішні справи,
– наголосив Пєсков.

Реакція Тихановської

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська розкритикувала Володимира Путіна через те, що той зустрічається з Лукашенком.

Вона наголосила, що усі домовленості з Лукашенком в Сочі не матимуть жодної законної сили, оскільки той нелегітимний президент. За її словами, всі договори підписані з ним будуть переглянуті новою владою.

Протести в Білорусі: як Росія підтримує Лукашенка

  • 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко. Обурені виборці, вважаючи, що вибори були сфальсифіковані вийшли на мирні протести.
  • Силовики влаштували жорсткий розгін мітингарів: вони били людей, застосовували проти них зброю та затримували. Тисячі людей опинилися в СІЗО, сотні – в лікарнях із травмами. Не обійшлося й без жертв.
  • Тим часом у Кремлі Лукашенка підтримують. Сам поки ще президент Білорусі раніше заявляв, що домовився з Путіним спільно реагувати у разі загострення ситуації в країні.
  • Окрім того, військові Білорусі та РФ раніше домовилися залучити спільні війська при загрозі із Заходу. Також Росія підготувала силовиків на його прохання на випадок загострення ситуації.
  • Крім того, Кремль раніше надсилав своїх пропагандистів на допомогу провладним ЗМІ в Білорусі, оскільки чимало журналістів звільнились через цензуру.