Вона висловила жаль з приводу зустрічі Путіна з Лукашенком у Сочі. Її слова цитує білоруська філія видання "Радіо Свобода".

Актуально Зустріч Лукашенка з Путіним в Сочі: про що домовлятимуться

Як Тихановська відреагувала на зустріч Путіна та Лукашенка

Вона наголосила, що усі домовленості з Лукашенком в Сочі не матимуть жодної законної сили, оскільки той нелегітимний президент. За її словами, всі договори підписані з ним будуть переглянуті новою владою.

Білоруський народ відмовив Лукашенку в довірі і підтримці на виборах. Дуже шкода, що ви вирішили вести діалог з узурпатором, а не з білоруським народом,
– заявила Тихановська.

Переговори Путіна і Лукашенка в Сочі: що треба знати

У Кремлі заявили, що ані підписання документів, ані спільної пресконференції за підсумками переговорів не заплановано.

Водночас у Лукашенка анонсували наступні теми переговорів:

  • стан і перспективи розвитку двостороннього співробітництва в різних сферах;
  • тематика союзних відносин;
  • міжнародна проблематика і ситуація в регіоні;
  • питання спільного реагування на виклики, що виникають.

Раніше Лукашенко наголошував, що під час зустрічі з Путіним хоче вирішити "наболілі питання", а протягом останнього часу між сторонами ведуться інтенсивні переговори.

Попередні заяви Тихановської про Путіна та Росію

  • Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська зверталася до росіян. Вона називала їх братнім до білорусів народом і запевняла, що її країна не веде боротьбу проти них.
  • Тихановська також прокоментувала підтримку Лукашенка з боку Путіна. Вона зауважила, що наразі російський президент вирішив спостерігати, як розвиватимуть події в Білорусі.
  • Опозиціонерка розповіла, що спілкувалася з лідерами багатьох держав. Натомість російський президент Володимир Путін їй не телефонував. А телефонувати першою вона не має наміру.
  • Опонентка Лукашенка також висловилася щодо ймовірного військового втручання Росії у справи Білорусі. Вона була стурбована заявами Путіна про створення резерву силовиків для "допомоги Білорусі". Вона переконана, що це було б серйозним порушенням суверенітету країни.