Джерело: 24 канал

Засідання відбулось в онлайн-форматі. Політики досягнули низки політичних домовленостей. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу.

До теми Україна запросила Тихановську на засідання "Люблінського трикутника"

Про що говорили сторони

Про майбутні кроки та виклики

Країни обговорили спільні кроки для протидії викликам та загрозам у Центральній Європі. Зокрема, протидії пандемії коронавірусу, російській агресії проти України.

Крім того, Кулеба детальніше розповів колегам про Кримську платформу. За словами міністра, приділили увагу внеску кримських татар у розвиток України, Польщі та Литви.

Також окреслили пріоритети співпраці "Люблінського трикутника" у 2021 році. Наприкінці зустрічі визначили дату, коли дипломати подадуть конкретний план заходів "Люблінського трикутника" на цей рік.

Визначили логотип

Сторони затвердили логотип "Люблінського трикутника". На ньому зображені прапори країн та поєднання "3+1". Міністр пояснив, це означає, що до "Люблінського трикутника" можуть приєднатись інші гравці.


Логотип "Люблінського трикутника" / Скриншот з брифінгу

Створення молодіжної платформи

Невдовзі планують створити молодіжну платформу, яка об'єднає молодь України, Литви та Польщі.

Ситуація в Білорусі

Крім того, обговорили ситуацію в Білорусі. За словами Кулеби, без Білорусі "Люблінський трикутник" є неповним. Міністр розповів, що Тихановську почули та більш детально вивчатимуть озвучені питання. Проте формальних рішень не ухвалювали.

Ми б хотіли, щоб, зрештою, демократична Білорусь приєдналась та перетворила "Люблінський трикутник" на "Люблінський квадрат", але час ще не настав,
– зауважив Кулеба.

Крім того, очільник українського МЗС додав, що сторони готові говорити із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, однак розмова повинна бути із взаємною повагою.

Допомога Україні з вакцинами

За словами Кулеби, тема вакцини була одним з пунктів зустрічі. Однак міністр зауважив, що в самому ЄС не все добре з поставками препаратів. Дипломат додав, що певні кроки для підтримки щодо поставок вакцин таки визначили.

Що таке Люблінський трикутник?

Це тристоронній формат взаємодії. Україна, Польща і Литва створили його у липні 2020 року. Формат підкреслює роль сторін у процесі формування сучасних політичних, культурних та соціальних реалій Центральної Європи.

Зустріч "Люблінського трикутника": дивіться відео 24 каналу