Напередодні глава Китаю закликав не затягувати війну в Україні. Позаяк затягування не йде на користь ні Україні, ні Росії.

До теми Китаю вигідно "підвісити" Путіна, – політолог про мету візиту Мєдвєдєва до Сі Цзіньпіна

Сі Цзіньпін назвав війну в Україні "кризою"

Глава КНР під час зустрічі з Мєдвєдєвим назвав розв'язану Росією повномасштабну війну проти України "кризою".

Стосовно кризи в Україні Китай визначає свою позицію та політику, виходячи з суті питання, дотримується об'єктивності й справедливості та активно сприяє мирним переговорам. Сподіваємося, що відповідні сторони залишатимуться раціональними та проявлятимуть стриманість, здійснюватимуть всебічний діалог і вирішатимуть спільні проблеми безпеки політичними засобами,
– заявив Сі Цзіньпін.

Раніше він казав, що вирішення війни в Україні політичними засобами відповідає інтересам Європи та спільним інтересам усіх країн Євразії. Лідер Китаю наголосив, що "необхідно уникнути ескалації та розширення кризи".

Водночас Сі Цзіньпін закликав посприяти завершенню війни в Україні не шляхом додаткового тиску на Росію, а схиленням України до переговорного процесу.

Візит Мєдвєдєва до Китаю: що відомо

Дмітрій Мєдвєдєв зустрівся з президентом Китаю Сі Цзіньпіном у державній резиденції у Пекіні. Заступник голови радбезу Росії передав йому "послання" від Путіна.

За словами Мєдвєдєва під час зустрічі обговорювали:

  • взаємодію між керівними партіями двох країн,
  • партнерство Китаю та Росії у низці сфер,
  • війну в Україні.