Про це 24 Каналу розповів експерт-міжнародник, дипломат Ярослав Войтко. За його словами, ця зустріч цілком реалістична. Вона може відбутися в форматі Байден – Зеленський – Дуда.

До теми Байден планує термінову розмову з Зеленським: про що хоче поговорити лідер США

Думаю, що Зеленський поїде на цю зустріч. Вона може відбутися, за останніми повідомленнями, наприкінці лютого,
– зазначив Войтко.

Про що президенти можуть говорити на зустрічі

Як наголосив Войтко, є важливі теми, які потрібно обговорити обом президентам. Найімовірніше, зустріч стосуватиметься подальшої допомоги Україні, яка потрібна для відсічі російського наступу. За різними повідомленнями, окупанти планують його на лютий – березень.

Не варто забувати й тему постачання Україні американських винищувачів F-16. Хоч Байден раніше коротко зауважив, що США не постачатимуть ці літаки для ЗСУ. Однак аналогічні ситуації були й з іншими видами озброєння.

Чи зустрінуться Зеленський та Байден в лютому: дивіться відео

Свого часу нам говорили, що не буде "Джавелінів", "Байрактарів", танків. А вже танки починають йти. Будуть і американські "Абрамси"… Є предмет для розмов,
– підкреслив Войтко.

Байден та Зеленський можуть зустрітися у Польщі

  • Президент США Джо Байден, як повідомляють польські ЗМІ, прибуде з візитом до Польщі в лютому. Під час цієї поїздки він може зустрітися із Володимиром Зеленським.
  • Ймовірно, Байден відвідає Європу та, зокрема, Польщу ближче до 24 лютого. Це будуть перші роковини з початку повномасштабного вторгнення.
  • Також ЗМІ з посиланням на джерела повідомляють, що Зеленський скликає міжнародну конференцію щодо України. Серед усього він хоче обговорити мирний план та гарантії безпеки. Однак невідомо, чи ця конференція відбудеться саме в Польщі.