Таку думку в коментарі виданню "Обозреватель" висловив екс-глава МЗС України Костянтин Грищенко.

Водночас він зазначив, що варто дочекатися офіційного повідомлення щодо тем розмови лідерів обох країн.

Читайте також: Порошенко і Трамп домовились про зустріч: узгодили навіть дату

"Будемо сподіватися, що результати візиту будуть позитивні і стануть відправною точкою для зміни ситуації на сході України і тих проблем, з якими стикається Україна сьогодні", – сказав Грищенко.

Однак це може бути також і можливістю для проведення дуже серйозної розмови щодо тих проблем, вирішення яких залежить від нинішньої української влади, які не вирішуються вже останні три роки,
– припустив екс-міністр закордонних справ.

Він також заявив, що від змісту розмови Порошенка з Трампом залежить оцінка значення того факту, що президент США зустрінеться з президентом України до того, як відбудеться зустріч американського лідера з російським.

"У будь-якому випадку, можливість донести позицію української сторони, пояснити ті проблеми, з якими стикається Україна у вирішенні завдань з припинення війни, можливість звернутися по допомогу, по підтримку – це, звичайно, позитив", – зазначив дипломат.

Грищенко додав, що багато чого залежить від того, з чим прийде за стіл переговорів американська сторона.

Якщо вона буде (американська сторона) готова головним чином слухати і сприймати аргументи президента нашої країни, це одна ситуація. Якщо ж вони запрошують для того, щоб донести своє бачення проблем і своє ставлення до того, що протягом такого тривалого часу вони не вирішуються, це буде дещо інша тональність розмови,
– пояснив екс-міністр.

До слова, президент США Дональд Трамп планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним. Така зустріч може відбутися вже в липні.