Жертва зґвалтування, яка вижила

Постраждала Ірина Крашкова розповіла, що близько півночі 26 червня вона поверталася додому з дискотеки. Дорогою додому біля неї зупинився автомобіль, чоловік із якого запропонував її підвезти. Дівчина відмовилася. Після чого її силою втягнули в авто, де були, за її словами, представники міліції Дмитро Поліщук і Євген Дрижак. За кермом був місцевий таксист Рябіненко.

Чоловіки відвезли її до лісосмуги біля села Сирове, по дорозі обидва міліціонери жорстоко били її, а вже у лісосмузі витягли з авто і продовжили бити втрьох. Дівчина розповіла також, що тоді її заштовхали назад у машину, а Євген Д. і Дмитро П. зґвалтували її. Водій таксі участі у зґвалтуванні не брав, але, каже постраждала, бив її по голові навіть у той момент, коли її ґвалтували.

Зґвалтувавши, дівчину залишили у лісосмузі, а невдовзі повернулися, та не знайшли. До ранку дівчина добралася до млина, де для неї викликали "швидку". Медики діагностували відкритий перелом черепа у кількох місцях, множинні рвані рани обличчя: верхня губа була практично відірвана, 5 глибоких різаних ран голови, численні удари і забої.

Суперечливі алібі і свідчення підозрюваних

Першими затримали підозрюваних Поліщука та Рябіненка. Якщо міліціонер Поліщук категорично заперечував свою участь у цьому злочині, то Рябіненко підтверджував не лише свою участь, а й Поліщука. Участь у злочині когось третього водій таксі заперечував.

Відомості про цей випадок внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.121, ч.3 ст.152, ч.4 ст.187 КК України (заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтування, розбійний напад).

Затриманий міліціонер Дмитро Поліщук виявився племінником прокурора Заводського району міста Миколаєва Сергія Поліщука. Прокурор Миколаївської області Дмитро Єфименко заявив, що жодні родинні зв'язки на розслідування не вплинуть.

А от доказів причетності до зґвалтування старшого лейтенанта міліції Євгена Дрижака не знайшли. У правоохоронця, як виявилось, є алібі і його відпустили. У розслідуванні йому відвели роль свідка. Проти цього вирішили протестувати місцеві мешканці. На штурм місцевого райвідділу міліції зібрались понад 500 людей.

Міліцію налякало обурення врадіївців

Реакція чиновників вищого рангу трохи затрималась. Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко відсторонив від займаної посади начальника УМВС у Миколаївській області Валентина Парсенюка й керівника Врадіївського райвідділу міліції 2 липня.

Таке рішення прийнято у зв’язку з тим, що інформація про напад на місцеву жительку за участі працівників міліції була надана керівництву МВС не в повному обсязі, що не дозволило швидко та об’єктивно розібратися у ситуації та призвело до заворушень,
- йшлося в офіційній заяві МВС.

Крім того, за фактом нападу на Врадіївський райвідділ міліції розпочали кримінальне провадження за ч.4 ст.296 (хуліганство, скоєне групою осіб) та за ч.1 ст.194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

Втратив свою посаду і прокурор Врадіївського району Миколаївської області Сергія Мочалка. Генрокурор Віктор Пшонка розпорядився звільнити його за неналежне виконання своїх функціональних обов’язків у сфері забезпечення нагляду за законністю під час проведення слідства органами внутрішніх справ.

Розслідування - під контролем Віктора Януковича

Розслідування ГПУ справи про зґвалтування 29-річної жінки у Врадіївці взяв під особистий контроль Президент України Віктор Янукович.

Янукович доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці провести нараду з керівництвом СБУ та МВС для вивчення всіх фактів участі правоохоронців у протиправних діях.

Керівники СБУ і МВС, за дорученням президента, мають найближчим часом провести колегії з виявлення фактів та запобігання правопорушень. Результатом проведених колегій має стати чіткий план щодо приведення дій персонального складу правоохоронних служб до вимог чинного законодавства,
- йшлося в повідомленні.

Ірина Крашкова впізнала ґвалтівника Євгена Дрижака

2 липня, близько 19.00, до лікарні швидкої медичної допомоги Миколаєва доставили затриманого старшого лейтенанта Євгена Дрижака, щоб провести процедуру впізнання його потерпілою.

Через важкий стан жертви насильства, впізнання відбувалося прямо в палаті. Ірині Крашковой пред'явили чотирьох чоловіків приблизно однакового віку та статури - одним з них був офіцер міліції Євген Дрижак.

29-річна жінка одразу вказала на Дрижака, як на особу, яка била і зґвалтувала її вночі 26 червня. Вид ґвалтівника так подіяв на Ірину, що після впізнання жінці стало погано.

За поданням обласної прокуратури виніс суд Центрального району Миколаєва виніс для Євгена Дрижака запобіжний захід - два місяці під вартою. За приховування скоєних на території району злочинів затримали і начальника Врадіївського райвідділу міліції.

Сьогодні лікарі потерпілої Крашкової оцінюють її стан "середньою важкістю". У лікарні жертва ґвалтівників пробуде ще 3-4 тижні. Через кілька місяців Ірині необхідно буде провести операцію по закриттю дефекту кісток черепа титановими пластинами. Кістковий дефект у її випадку не дуже великий, але будь-який дефект вже може порушувати функції головного мозку.

Що тепер?

Свої посади втратили прокурор Врадіївського району Миколаївської області Сергій Мочалка, начальник УМВС у Миколаївській області Валентин Парсенюк і керівника Врадіївського райвідділу міліції.

Під вартою перебувають підозрювані Дмитро Поліщук, Євген Рябіненко та Євген Дрижак. У цій справі відкрили кримінальне провадження за трьома статтями - заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтування, розбійний напад.

Начальника Врадіївського райвідділу міліції звинуватили в приховуванні скоєних у районі злочинів.