Володимир Зеленський у середу, 13 березня, звернувся до українців. Він прокоментував нещодавні атаки Росії на Суми, Кривий Ріг та Мирноград.

Читайте також Під завалами шукають людей, – Зеленський показав відео з Кривого Рогу

Зеленський прокоментував атаки Росії на цивільних

Володимир Зеленський отримав звіти з регіонів України щодо ліквідації наслідків російських ударів та допомоги постраждалим.

Суми – удар "Шахеда" по житловому будинку, Кривий Ріг – наслідки російської ракетної атаки, Донеччина, зокрема місто Мирноград, – російський удар, пряме влучання авіабомби в житловий будинок. Кожен із цих ударів забрав життя людей. Мої співчуття всім, хто втратив близьких,
– сказав президент.

У середу, 13 березня, глава держави мав окрему розмову щодо допомоги людям після руйнування будинку на проспекті Добровольського в Одесі. За його словами, обласна влада та Кабінет Міністрів допомагають з новим житлом та іншими подібними питаннями. Він зауважив, що загалом після кожного російського удару всі служби реагують оперативно. Всі потрібні ресурси залучені від влади в областях, комунальних служб, Нацполіції, ДСНС.

Звернення Володимира Зеленського 13 березня: відео Офісу Президента

Президент наголосив, що після російських ударів наші люди не повинні залишатися наодинці з болем та проблемами.

І це – обов’язок місцевої влади, усіх державних і комунальних служб, а якщо потрібно – то і центральної влади, зокрема Кабінету Міністрів України – реагувати та регулювати всі ситуації так, щоб люди справді відчували, що Україна завжди допомагає. І хоч би що сталося – підтримка буде в кожному куточку нашої держави. Саме так, як це й потрібно,
– зауважив він.

Зеленський подякував рятувальникам

Український лідер висловив слова вдячності всім, хто бере участь у рятувальних операціях, працює на розборі завалів, допомагає та підтримує людей, які втратили рідних внаслідок російської агресії. Зеленський особливо відзначив співробітників ДСНС з Сумщини.

Сержанти Олег Сахненко та Іван Ворожко, майстер-сержант Володимир Пономаренко, капітан Олександр Мойсеєнко та полковник Володимир Прокопчук. Також відзначу колектив ДСНС на Дніпровщині, зокрема тих, хто працює у Кривому Розі, допомагає берегти нормальне життя людей. Сержант Максим Залізний, майстер-сержант Олександр Махно, старший лейтенант Ілля Мустяца, капітан Володимир Гаврилюк та працівники Державного гірничорятувального загону ДСНС Павло Дорошенко та Євгеній Коновалов. Дякую вам, хлопці, та всім вашим колегам!
– заявив глава держави.

Зеленський розповів про наради

Цієї середи президент України провів кілька нарад, що пов'язані з міжнародною роботою.

Перше – Євросоюз. Наступні кроки в напрямку повноправного членства. Вчора Єврокомісія схвалила переговорну рамку. Далі очікуємо рішення європейських лідерів щодо затвердження. І буде важливим і для України, і для всієї європейської спільноти – важливим та сильним сигналом – зробити все для початку переговорів уже під час бельгійського головування в першому півріччі цього року. Це має бути нашим спільним темпом – і України, і сторони Євросоюзу. Маємо чіткий порядок кроків та, впевнений, можемо досягти результату,
– пояснив Зеленський.

Також український лідер провів більш стратегічну нараду. Вона стосується американського напрямку політики України. Зокрема обговорювалося, як дати більше правильних імпульсів роботі з партнерами та спільному тиску на Росію протягом всього 2024 року.

Перемогти тут, в Україні, у цьому протистоянні з російським терором – це питання виживання для демократичних систем, це питання взагалі того, на що здатні демократії. Україна здатна захистити себе – за достатньої підтримки. А захистивши себе, ми зможемо гарантувати, що жоден інший міжнародний злочинець не спокуситься агресією, як Путін. Ми можемо захистити життя і мусимо це зробити,
– наголосив Зеленський.

Традиційно наприкінці свого звернення глава держави подякував всім нашим захисникам та захисницям. Також він подякував тим, хто з Україною, та тим, хто працює заради нашої держави.