Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, Запорізьку АЕС теж потрібно буде звільняти силою.

Дивіться також На ЗАЕС окупанти прораховують ймовірні сценарії відходу: думають, що б вкрасти

Грабіж росіян не припиняється

Олег Жданов пояснив, що українські захисники застосовували силу, щоб вигнати росіян із нашої землі. Натомість окупанти себе проявляли лише в грабежі.

Місцеві командири, місцеві начальники, які самі себе проголосили, грабують все, що можна пограбувати, все, що можна вкрасти,
– підкреслив він.

На його думку, така ж ситуація і на території Запорізької АЕС. Росіяни збагачуються коштом постійних крадіжок українського майна.

"Вони зараз грабують, потім вони будуть завозити обладнання. Або цей процес може тривати паралельно: одні машини везуть обладнання, ці ж самі машини можуть вивозити обладнання, яке стояло до цього", – наголосив він.

За словами військового експерта, ворог ще отримає своє.

Олег Жданов розказав, як вдасться звільнити Запорізьку АЕС від окупантів: дивіться відео

Ймовірні плани деокупації Запорізької АЕС

Олег Жданов розказав, що українська сторона не буде штурмувати і застосовувати важке озброєння на території атомної станції.

"Ми навіть не можемо боротися з тією артилерією російською, яка сьогодні веде обстріли Нікополя, Марганця і взагалі правого берега річки Дніпро", – пояснив він.

ЗСУ розуміють ризики застосування артилерії. Втім, це не означає, що українська сторона не відвоює своє.

Станція можу бути звільнена у два способи. Основний – це оточення станції і примус гарнізону до здачі. В оточенні, я думаю, довго вони не протримаються,
– наголосив він.

Жданов додав, що другий спосіб це введення ССО ЗСУ для зачистки станції від російських окупантів. Такий план дій буде можливий за умови контролю українськими військовими території навколо станції.

Що відбувається на ЗАЕС: останні новини

  • Нещодавно міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що працівники компанії "Енергоатом" не хочуть співпрацювати з ворогом і залишаються вірними Україні.
  • Міністр енергетики України Герман Галущенко розповів, що Україна отримує від місії МАГАТЕ тривожні сигнали – росіяни вкрай непрофесійно поводяться на станції.
  • Так, місія МАГАТЕ підтверджує, що росіяни експлуатують станцію в такому режимі, що стан обладнання та устаткування на ЗАЕС значно погіршується. Є відчуття, що одна з цілей загарбників – після деокупації залишити її в неробочому стані.