Про це сказав військовий експерт Олег Жданов. Він зазначив, що може не вийти повернути території демократичним шляхом й доведеться застосувати силу.

До теми Росія багато вкладає в Придністров'я: в Одеській ОВА оцінили ймовірність нового фронту

"Силу, щоб роззброїти російські війська і витиснути їх. Зброю можна забрати як компенсацію і повернути свою територіальну цілісність, відновити суверенітет", – вважає Жанов.

Російський шовінізм прокидатиметься знову

За словами Жданова, Молдова й Грузія матимуть коротку можливість повернути Придністров'я та Абхазію, оскільки російський шовінізм може проявлятися знову. Експерт сказав, що навіть висловлювання опозиційних до Кремля діячів не є демократичними, вони зберігають імперськість.

Зверніть увагу – Жданов про території, які окупувала Росія: дивіться відео

Молдова закликала Росію вивести війська: що відомо

  • Віцепрем'єр Молдови Ніку Попеску закликав російських окупантів піти з Придністров'я. Він заявив, що присутність російських військових порушує нейтральний статус країни.
  • Попеску пригадав, що у 1999 році на саміті ОБСЄ у Стамбулі взяла на себе зобов'язання щодо Молдови й не виконала їх.
  • Віцепрем'єр Молдови повідомив, що склад російських боєприпасів під Ковбасною загрожує всьому регіону. Попеску закликав ліквідувати його за міжнародно визнаними процедурами.
  • Раніше президент України Володимир Зеленський закликав звільнити Абхазію та Придністров'я й створити дипломатичні платформи.