Під час виступу на саміті Кримської платформи Зеленський запропонував створити дипломатичні платформи для звільнення окупованих територій в усьому світі. Зокрема, він згадав про Придністров'я та Абхазію, пише 24 канал.

Читайте також Чубаров пропонує внести зміни до Конституції щодо статусу Криму

Зеленський пропонує створити спеціальні платформи

Глава держави зазначив, що коли Україна вийде на свої законні державні кордони та поверне Крим, нашій країні буде необхідний досвід міжнародної спільноти – безпековий, політичний, юридичний, економічний, соціальний, інфраструктурний, щоб повернути півострову повноцінне життя.

Ми маємо зробити формат Кримської платформи стартом для інших гуманітарних і дипломатичних платформ, які сприятимуть деокупації інших територій, які були колись поневолені – від Придністров'я і Абхазії до Північних територій,
– сказав Зеленський.

Зеленський звернувся до світових лідерів та запросив їх відвідати звільнені від окупантів території. також президент пропонує їм відвідати український Крим, коли там замайорить синьо-жовтий прапор. Він наголосив, що ця частина Європи зачекалася на дорогих та поважних гостей.

Також президент України просить міжнародну спільноту підтримувати нашу державу у боротьбі з російськими загарбниками та постійно посилювати її, адже саме вона є фундаментом майбутнього миру.

Що відомо про Кримську платформу в Хорватії

  • 24 – 25 жовтня у хорватському Загребі відбувається перший парламентський саміт міжнародної Кримської платформи. До участі в заході запрошені делегації з понад 50 країн та інституцій.
  • Україна також запросила представників країн, які не є членами платформи, зокрема з Південної Америки, Африки та Азії.
  • Також 24 жовтня Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль разом із канцлером ФРН Олафом Шольцом відкрили V Українсько-німецький економічний форум.

До теми – Перший парламентський саміт Кримської платформи у Хорватії: відео