У презентованій доповіді Нємцова "Путін. Війна" сказано, що лише під час зимових боїв за Дебальцеве загинули близько 70 російських військових, передає РБК-Україна.

Згідно з матеріалами доповіді, на початку лютого до Нємцова звернулися представники інтересів родичів загиблих на Донбасі російських солдатів, зокрема з Іваново.

Родичі загиблих солдатів шукали допомоги, щоб домогтися від Міноборони Росії компенсаційних виплат. Вони ж розповіли про масову загибель російських солдат під час літнього контрнаступу бойовиків на Іловайськ і під час зимових боїв за Дебальцеве,
— сказано в публікації.

Нємцов з'ясував, що під Дебальцевим загинуло близько 70 військових з Росії, як мінімум 17 з них — десантники з міста Іваново. Перед відправкою на Донбас російські військові офіційно звільнялися зі збройних сил Росії на вимогу керівництва.

В опозиціонера була також інформація про те, що не менше 150 російських солдатів загинули на Донбасі в серпні 2014 року. Тоді українську армію під Іловайськом зупинили саме російські військові.

Родичі загиблих військовослужбовців, як повідомляється в доповіді, отримали по 2 млн руб. і дали підписку про нерозголошення щодо обставин їх загибелі.

Джерела Нємцова повідомляють, що родичам загиблих погрожували кримінальним переслідуванням і приводили в приклад справу проти багатодітної матері Світлани Давидової за звинуваченням у державній зраді на користь України.

До слова, у командування АТО є дані, що з усіх 43-х тисяч бойовиків на сході України, про які відомо командуванню АТО, 9 тисяч — російські військовослужбовці.