Після того, як 26 листопада Президент України Володимир Зеленський закликав допомогти в пошуках Альперіна, останній наступного дня сам з’явився до правоохоронців і здався їм.

Читайте також: Розшукуваний Зеленським "король контрабанди" Альперін сам з’явився до САП

На місці представник НАБУ зачитав Альперіну також його права і обов’язки.

Наразі Ви обмежуєтеся у праві Вашого пересування. Прошу прослідувати за мною у Національне антикорупційне бюро України,
– сказав представник НАБУ.

Вже в НАБУ правоохоронці мають скласти протокол про затримання Альперіна. Так, останнього посадили в авто бюро та повезли в місце призначення.

"Детектив НАБУ – якийсь дуже смішний хлопчик. Він вручив пам’ятку підозрюваного. При цьому протокол затримання не складався. Я не знаю, в чому його підозрюють. Якщо – ОЗГ, то цей детектив трішки зваляв Ваньку або зваляв дурня. Щось він не те сказав", – прокоментував затримання Альперіна його адвокат.

Він наголосив, що саму підозру Альперіну не вручили.

Дивіться відео затримання Альперіна:

Подробиці справи щодо Альперіна

Слідство вважає Альперіна очільником злочинної організації, що скоювала злочини, пов’язані з махінаціями із розмитненням товарів за заниженими цінами, імпортованих в Україну. Так, на думку слідства, затриманий скоював такі злочини: створення злочинної організації, повторне ухилення від сплати податків, повторне зловживання владою або службовим становищем.

Вирішується питання про обрання Альперіну запобіжного заходу.

У цій же справі напередодні НАБУ та САП затримали та повідомили про підозру 10 особам, 7 з яких – посадовці ДФС та митниці.