В перший день тижневого інтенсиву майбутні народні депутати вивчатимуть основи самоврядування. За вчителів матимуть викладачів Київської школи економіки та відомих українських економістів. Тематики охоплять інфраструктуру, безпеку, оборону та кілька інших сфер.

Читайте також: У партії "Слуга народу" хочуть замінити державні адміністрації

Майбутніх нардепів поділять на комітети, аби вчилися працювати, як у Верховній Раді. Також вони можуть обрати собі специфіку, над якою хотіли б попрацювати під час тижня навчань.

Це попередні комітети. Вони частково корелюються з тим, що ми побачимо у стінах Верховної Ради. Я вважаю, що треба зменшувати кількість комітетів, дискусії ще тривають,
– зазначив керівник партії Дмитро Разумков.

За ці сім днів кожен із учасників має підготувати кілька документів. Серед яких: стратегія розвитку держави, законопроект та методика його втілення.

З'їзд партії
З'їзд партії "Слуга народу"

У партії зазначають, що цей тиждень стане першим із низки навчань, які планують провести для майбутніх нардепів.

Таку школу партія оплачує власним коштом, втім поки що не відомо, у скільки саме обійшлися курси.

Відео: майбутні нардепи з'їжджаються до Трускавця

Наприклад, бізнес-тренер і майбутній депутат Юрій Камельчук зізнався, що його законотворчі знання ще недосатні, тому налаштований заповнювати прогалини.

камельчук слуга народу
Мажоритарник від "Слуги народу" Юрій Камельчук

Після цього навчання збираюся пройти додатково навчання по роботі депутата і по регламенту в Києві. Далі вивчати ці закони. Навіть вчора намагалися зловити мене на деяких статтях Конституції. Я не знаю її на пам'ять,
– розповів переможець виборів у мажоритарному окрузі Юрій Камельчук.

Курси, які відвідуватиме Юрій Камельчук у Києві, проводить організація для депутатів вже четвертий рік. До слова, у серпні для новачків підготувала аж вісім тренінгів. Досвідчений директор програми USAID РАДА Ігор Когут впевнено відповідає, що майбутнім депутатам потрібно чимало навичок. Наприклад, знати регламент і Конституцію.

слуга народу
Партія "Слуги народу" буде мати більшість у Раді

А ще треба розумітися на питаннях євроінтеграції і НАТО, зазначає експертка та координаторка Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Проте законотворчий процес – це лише верхівка айсбергу. Опанувати політику переможці виборів зможуть лише з часом. А от те, чого не отримаєш ні на яких курсах, – це ідеологічні переконання і розвинена свідомість. Політичних експертів лякає те, що навіть в межах однієї партії пройшли кандидати з суперечливими поглядами.

Це те, що формується впродовж життя, впродовж тривалого часу. Місяців чи навіть років не вистачить для того, щоб з відвертого ватника чи з людини з проросійськими поглядами зробити депутата-державника,
– наголосив політичний експерт Михайло Басараб.

Та й часу в новачків на навчання не так багато. Адже вже в вересні розпочнеться серйозна робота. І бойове хрещення відбудеться з ухвалення бюджету. Адже 15 вересня Кабмін має подати головний кошторис на обговорення.