23 лютого – у Росії – червоний день календаря, День захисника вітчизни.

23 лютого міцно увійшов у свідомість кожного радянського громадянина як день, коли в 1918 році почалося формування Робітничо-Селянської Червоної Армії. Більше того, за офіційними даними, саме 23 лютого 1918 році загони молодих збройних сил вщент розбили наступаючі німецькі частини під Псковом та Нарвою.

Насправді – брехня від першого і до останнього слова.

В лютому 1918 року більшовицька держава могла раз і назавжди припинити своє існування. Німці наступали на Петроград, російської армії, як такої, не існувало в принципі, а малочисельні купки ідейних більшовиків, організовані в загони, ситуацію ніяк стабілізувати не могли.

В 20-х числах лютого німецькі армії націлилися на Псков – центр усього північного фронту. 23-го, коли, за версією більшовиків, перші загони Червоної Армії героїчно билися за місто, німці були в 50-ти кілометрах від Пскова.

Це підтверджують численні архівні джерела. Бойові зіткнення почалися лише в ніч з 24 на 25 лютого. Місто захищали кількасот більшовиків-добровольців, половина з яких полягла, половина – втекла. Німці зайняли Псков 25 лютого.

Дивіться повний випуск програми: Вєсті Кремля. Як руйнівник Барецький перетворився на рятівника. Що не так з російським серіалом

Такі самі події відбувалися і в Нарві. Яку захищав гроза усіх буржуїв, революційний матрос Дибенко. Захищав він місто так, що аж потрапив під трибунал. Бо безславно втік зі своїми "чорними бушлатами" аж в Самару. Місто без бою зайняли німці.

Як бачимо, ніяка Червона Армія, ніякого 23 лютого, ніякою бойовою доблестю себе не покрила. То звідки ж взялася святкова дата 23 лютого? Її придумали самі ж більшовики. Для того, щоб приховати ганьбу всесвітнього масштабу.

Бо саме в цей же день на таємному засіданні ЦК РСДРП вирішили прийняти німецький ультиматум і підписати ганебний Брестський мир, за яким Росія втрачала величезну частку територій.

Що характерно, 23 лютого взагалі ніяк не відзначали до 1923 року. Тоді святкували 5-річчя створення Червоної Армії. Тоді ж ця дата вперше з'явилася в офіційній радянській історіографії як День заснування більшовицьких збройних сил. А от саме ідеологічне обґрунтування – переможні бої червоноармійців під Псковом і Нарвою – особисто висунув Сталін. Аж у 1938 році.

Ось так, підмінивши історичні факти, радянський вождь на довгі десятиліття наперед перетворив ганьбу на поразку. Тому всі ті, хто святкують 23 лютого, насправді відзначають той день, коли купка більшовиків вирішила капітулювати перед німцями.