Про це сьогодні під час прес-конференції у Інформаційному агентстві "Інтерфакс" повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Міська влада планує завершити програму оснащення житлових будинків приладами обліку та системно розпочати впровадження програм економії енергоресурсів, що дадуть змогу знизити ціни на комунальні послуги для киян.

"Наступним кроком після програми обліку ми вбачаємо провадження технічних заходів, здатних знизити енергоспоживання будівель. У першу чергу, я говорю про встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) із системами погодного регулювання. Коли спостерігатиметься потепління, мешканці зможуть суттєво економити, знижуючи обсяг теплової енергії, що подається на будинок. Наступного року на встановлення ІТП ми виділяємо 35 млн грн", – заявив Петро Пантелеєв.

Він також повідомив, що міська влада також передбачила 26,8 мільйонів гривень на завершальні роботи зі встановлення будинкових теплолічильників, зокрема, на відновлення їх у будинках, де прилади були вкрадені чи розкомплектовані.

Ще 30 мільйонів гривень підуть на термомодернізацію дитячих садочків і шкіл.

"Ми збільшуємо бюджет програми 70 на 30% – енергоефективних грантів для будинків ОСББ та ЖБК. Якщо за попередні два роки ми виділили на відшкодування енергоефективних заходів трохи більше 25 млн грн, то сума на наступний рік збільшиться до 30 млн грн. За рахунок цих коштів кияни зможуть відшкодувати роботи зі встановлення ІТП, заміни вікон, утеплення фасадів, ремонту системи опалення в будинку тощо. Економія на комунальних послугах у результаті цих заходів може сягати 50%", – запевнив заступник голови КМДА.

Він нагадав, що згідно з постановою цей механізм можуть застосовувати лише міста, які мають 50% і більше будинків оснащених теплолічильниками. У столиці сьогодні 95% будинків оснащені будинковими приладами обліку.