Таку думку в коментарі висловив колишній заступник головного технолога Казенного заводу "Радіовимірювач" Валерій Попов.

Читайте також: Чи могла Україна продати зброю КНДР: версії експерта

"Це скоріше всього українські двигуни, бо росіяни їх не виробляли. Такі двигуни виробляв "Південмаш". Але це або з запасів, які у росіян є, або зняті з тих ракет, які Москва вже зняла з експлуатації. Особливо вони знімають зараз, бо з 2014 року, після агресії Росії, українці не обслуговують як ракети "Воєвода", так, я думаю, і інші ракети в Росії", – зазначив Попов.

У нас двигунів не повинно залишитися. Все це робилося під контролем і росіян, і американців. І тоді вони дуже-дуже старались залишити Україну без ядерного потенціалу і слідкували, щоб ми нікому не продавали нічого,
– додав експерт.

Він нагадав, що після розпаду СРСР значні арсенали ракетної ядерної зброї залишились в Україні, Білорусі, Казахстані. І США не хотіла, та й зараз не хоче розповсюдження ядерної зброї у світі.

Читайте також: Скандал з українськими двигунами для КНДР: Гройсман зробив різку заяву

"Ну прикиньте на хвилинку, якби при Януковичу у нас була ракетна ядерна зброя. Як би він танками закатав той же Майдан. І ні на кого не звертав уваги. Тому американці і не хотіли, щоб в країнах з нестабільною політичною ситуацією щось таке було", – додав Попов.

Тому, на думку експерта, швидше за все до скандалу причетна Росія – якщо КНДР і отримала двигуни, то саме від Москви.

Те що росіяни їх продали, підсунули, щоб там загострилася ситуація – я не сумніваюсь. Це в їх інтересах. А Україна... По-перше, при транспортуванні цих двигунів з України виникли б великі проблеми. По-друге, нелегально вивезти ракетний двигун і перевезти через півсвіту нікому не вдасться,
– наголосив Попов.

Нагадаємо, 14 серпня впливове американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетним питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень поширила припущення, що ракета МБР Hwasong-14, запущена в липні КНДР, була оснащена ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство "Південмаш".

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що український оборонний і авіакосмічний комплекси не поставляли зброї і військових технологій в Північну Корею.