Роботи — друзі людини. Під таким гаслом минув цей рік для винахідників. На огляд публіки представили чимало корисних і навіть дивакуватих новинок. Приміром, роботів Пеппер, які уміють розпізнавати емоції. Машини навіть можуть упасти в депресію, якщо з ними не спілкуватись. І радіють, коли опиняються у центрі уваги.

Робота Баджі сміливо беріть з собою на шопінг. Готовий носити до 20 кілограмів покупок і усюди вірно слідуватиме за власником. Тільки не випускайте з рук пульт керування.

Створювали роботів не лише для розваг. У Китаї намагались полегшити життя рятувальникам. Розробили відносно маленькі машини, які планують запускати у зруйновані будівлі та на місця автокатастроф. За допомогою HD-камер, сенсорів тепла та ще низки інструментів роботи за лічені хвилини повинні врятувати якомога більше постраждалих.

Машини, призначені рятувати ліси, здатні фіксувати пожежі навіть на незначних площах. Зчитану інформацію роботи передають пожежникам. Вогнище ліквідовують ще до того, як полум'я нищить гектари лісу.

Осучаснений алкометр Бріз оцінює рівень алкоголю в крові та визначає, скільки часу знадобиться, щоб отверезіти. Якщо ж ви хильнули аж надто багато зайвого, Бріз передасть дані на смартфон. Спеціальний додаток знайде таксі.

2015-й потішив і власників домашніх тварин та любителів рослин. Перрот Ейч-20 — пристрій, який аналізує дані кімнатних рослин. А далі вирішує, коли і скільки води підлити. Господар тільки має наповнити пристрій водою. Ну а якщо вас турбує, чи не втрапив у халепу домашній улюбленець, почепіть на нього нашийник. Його уже назвали смартфоном для собак. Ви зможете стежити, де зараз тваринка і навіть давати їй команди у режимі онлайн.

І на останок — люди нарешті зможуть відчути себе птахами. У Цюриському університеті мистецтва та дизайну створили спеціальний скафандр. З його допомогою можна побачити будь-яке місто з висоти пташиного польоту. Достатньо лишень помахувати руками.