Менше чверті українців (23,1%) підтримують таку ідею. Найбільше прихильників переходу на Григоріанський календар виявилося на заході — 42,4% опитаних. Найменше за таку ідею висловилися на півдні — лише кожен десятий українець (10,2%).

Проти переходу висловився майже кожен третій опитаний (30,9%). Найбільше — на сході України (за винятком Донбасу) — 39,7% опитаних.

Щодо конфесійного поділу, то найбільшу підтримку така ідея отримала у віруючих УГКЦ — 50,8% проти 13,1%, які висловилися негативно. В УПЦ (МП) відповіді "підтримую" і "не підтримую" дали 21,9% проти 38,4% відповідно. Майже рівний показник у віруючих УПЦ (КП) — 34,7% "за" і 31,1% "проти".

Перехід на новий календар підтримується лише чвертю опитаних жителів Україні (умовна більшість - лише на Заході).

Опубліковано Євстратієм Зорею 26 травня 2016 р.

Читайте також: Скільки парафій в Україні пішло з Московського патріархату

В цьому ж досліджені, вказують соціологи, більшість українців й надалі називають себе віруючими. Серед опитаних таких виявилося 70,4%. Хоча поняття віри та релігійності можуть відрізнятись у їхньому розумінні.

Дослідження "Релігія і Церква в українському суспільстві: конфесійний розподіл" проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 30 березня 2016 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондента віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Дослідження здійснювалося за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.