Це з’ясувалося під час співбесід, йдеться у сюжеті програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода та каналу "UA:Перший".

Наприклад, конкурсант Олександр Васильєв працював суддею в Апеляційному суді Донецької області у той час, коли його дочка була помічницею судді. Подібне робоче "сусідство" він вважає поширеною та нормальною практикою. "У багатьох суддів працюють доньки та сини помічниками", – зазначив він.



Разом з донькою працював у Апеляційному суді Донецької області інший конкурсант – Геннадій Гришин.

Були питання, що ми працюємо в одній організації, але однозначно вона йшла в цивільну палату, де і знаходилась,
– так пояснив він це журналістам програми.



В одній установі – Апеляційному суді Луганської області – працювала разом з донькою і суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Валентина Орлянська.

Вона каже: спочатку "навіть не знала", що її дитину запросили працювати туди. А потім – коли їм траплялося розглядати одну справу – навмисне брала самовідвід.

Читайте також: Порошенко проігнорував запитання щодо переслідування критиків його політики

Суддя Олександр Дем’яносов працював у Апеляційному суді Донецької області разом з братом-суддею і пасинком, який був помічником іншого судді.

Брат працював у цивільній палаті, а я – криміналіст. Ми не перетиналися. Ніколи і ніде жодних конфліктів не виникало з цього приводу,
– пояснив він "Схемам".

Цей суддя – один із кандидатів до кримінальної касації Верховного суду, щодо якого Громадська рада доброчесності дала негативний висновок.

"Схеми" також виявили, що деякі члени Вищої кваліфікаційної комісії не завжди оголошують про самовідвід у випадку знайомства з конкурсантом, що може свідчити про потенційний конфлікт інтересів та нерівність усіх учасників конкурсу до нового Верховного суду.