Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на Bloomberg.

За даними видання. єврооблігації з погашенням в січні 2018 року о 19:00 год. 19 грудня впали у вартості на 38,33 процентних пункти (п. п.) – до 32,503% номіналу, з погашенням у лютому 2018 року – на 45,625 п. п., до 25,125% номіналу. Прибутковість цінних паперів відповідно злетіла до 158,137% і 186,577% річних.

Водночас суверенні єврооблігації відреагували на повідомлення про націоналізацію "Приватбанку" зростанням котирувань уздовж кривої більш ніж на 1 п.п. В авангарді зростання були папери з погашенням у вересні 2025 року, вартість яких підвищилася на 2,05 п.п. – до 93,2% номіналу. Їх прибутковість при цьому знизилася до 8,886% річних.

Після заяви уряду (про примусову конвертацію) дефолт з цінних паперів очевидний. Імовірно власники єврооблігацій в такому випадку отримати "нуль". Але, з огляду на те, що власники судитимуться, не виключено, що вони можуть отримати акції нового банку,
– розповів фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії "Драгон Капітал" Сергій Фурса.

Читайте також: Націоналізація "Привату": кому з українців потрібно починати панікувати

"Дії України з конвертації зобов'язань в акції будуть засновані на українському законодавстві. Я не бачу великих перспектив у власників єврооблігацій в їх судових позовах, крім якихось процедурних зачіпок. Тобто, це не втягує країну, як у випадку з Казахстаном і "БТА Банком", в тривалі і витратні з точки зору ресурсів переговори з утримувачами єврооблігацій", - пояснив директор інвесткомпанії Nordwand Capital Андрій Павліченко.