Саміт GCS об’єднав 30 топових спеціалістів світу з кібербезпеки.

Серед експертів є й українець Микола Ільїн, лідер і засновник команди DCUA. Торік саме цей колектив очолив світовий рейтинг білих хакерів. Їхній профіль – пошук шпарин цифрових систем. З його слів, за останні роки Україна стала справжнім полігоном хакерських атак.

Читайте також: Глобальний саміт з кібербезпеки пройде у Києві

Українські навіть стратегічні компанії нехтують цифровою безпекою і, як наслідок, стають жертвами хакерів. Так, у грудні минулого року через кібератаку правий беріг Києва залишився без світла. Але гіркий досвід енергетиків не навчив – технічну частину Київенерго так і не модернізували.

Найгучніші кібератаки в Україні на рахунку російської хакер-групи APT-28. Її ж спеціалісти в 39 штатах зламали виборчу систему США на користь Дональда Трампа. Американські політики переконані, що це робота не просто хакерів, а саме російських спецслужб.

Путін веде війну. Намагається підірвати роботу інформаційних систем, роботу інфраструктури і, найголовніше, легітимність українського уряду,
– наголосив заступник радника президента США з нацбезпеки (2009-2013 рр.) Ентоні Блінкен.

Як пояснили експерти із США, боротися з цифровим тероризмом без приватного сектору неможливо. Тому вже запровадили алгоритм взаємодії бізнесу та національного кіберзахисту. Україна лише на півшляху до такої системи. Законодавчі документи перебувають на стадії обговорення.

Стратегія цифрової безпеки з вус міжнародних спеціалістів звучить глобально і узагальнено. Деталі, прийоми і як саме вижити в кібервійні обговорять вже за зачиненими дверима.

Читайте також: Кібератаки в Україні стають небезпечнішими та витонченішими, – The Wall Street Journal

Всі напрацьовані данні мають ввійти в державну стратегію кібербезпеки. Судячи зі активності спікерів, заокеанські партнери в цьому зацікавлені більше, ніж сама Укарїна. Попри анонсовану присутність, Секретаря РНБО Олесандра Турчинова та Міністра економічного розвитку Степана Кубіва на саміті не було.