Після пар студенти-винахідники мчаться не додому, а в лабораторію. Й одразу перебирають папірці. На дошці в них – найближчі плани, у скриньці — вже виконані завдання. Їм виділили приміщення в одному з корпусів авіаційного університету. А до цього науковці просто кочували аудиторіями.

Нині тут кипить робота. Удосконалюють унікальний пристрій — Braille Device. Він допомагає незрячим вивчити шрифт Брайля. Винайшов його столичний викладач-айтішник. На розробку підсадив і своїх студентів. Таких приладів в Україні немає. Є схожі іноземного виробництва, утім, ціни – дуже кусаються. Цей прилад — для дітей і дорослих. Його під’єднують до комп’ютера і запускають програму.

Читайте також: Незрячі зможуть подорожувати туристичними місцями Києва

Винахідники показували прилад у центрах для незрячих. Після їхніх зауважень кілька разів його перероблювали. На прилад уже витратили 2,5 тисячі доларів. Два роки науковці відкладали гроші з зарплат, стипендій та заробітків від комерційних проектів. Навіть після перемоги на міжнародному конкурсі знайти меценатів науковцям так і не вдалося. Та вони за власний кошт уже готують виробництво приладів. Перша партія в 10 штук поїде у школи для незрячих.

Найперші в Україні Braille Device мають з'явитися до кінця року.

Автор — Євгенія Коваленко.