Пан Руслан може нині вивчати столичні краєвиди лише дотиками. Не бачить уже 10 років. Та й дістатися сюди самостійно незрячому чоловікові складно. Для таких, як пан Руслан, у столиці підготували туристичний маршрут. Біля арки Дружби народів, Пейзажної алеї, Володимирської гірки, Пішохідного моста і в парку Слави встановили спеціальні дошки.
На них шрифтом Брайля для сліпих описують те, що видно з цього місця. Руслан каже, його спогади з цією розповіддю співпадають.
Пані Галина – одна з письменниць, яка описувала столичні краєвиди для незрячих. Каже, що найскладніше було передати атмосферу, тому матеріал двічі переробляла. Для цього кілька тижнів спостерігала тут за людьми: на що вони звертають увагу та які враження отримують.
Читайте також: Як досягнути успіху: історії переселенців
Усього в Україні близько ста тисяч незрячих та людей із вадами зору. Вже традиційно чиновники напередодні виборів тішать обіцянками обладнати для них у Києві доріжки у парках, транспорт, лікарні та магазини. І наче вже шукають гроші. Однак, коли це зроблять — не кажуть.
Автор сюжету — Євгенія Коваленко.