Біографія Фані Каплан не рясніє фактами – до революції була засуджена та відбувала каторгу за планування терористичного акту у Києві. В засланні втратила зір. А після лютневої революції 1917 року її амністували. Далі – замах на вождя і смерть.

У справі Фані Каплан, яку розсекретили тільки в 1990, відсутні 10 сторінок. Історики припускають, що вони стосувалися роману революціонерки з лікарем Дмитром Ульяновим - молодшим братом Леніна. Ця гірка історія кохання лежить в основі фільму.

Читайте також: Режисерка українського походження отримала престижну кінонагороду в США

Фільм знімали у Києві та Одесі. Через анексію Криму, сцени, які за сценарієм відбуваються на березі моря у Феодосії, конструювали за допомогою комп'ютерної графіки.

Попри те, що стрічка розповідає історію радянських героїв - кінокартина повністю україномовна. Ба більше, навіть російський актор Олексій Девотченко, який виконував роль Леніна, вчив свій текст українською мовою.

На лондонському міжнародному кінофестивалі картину "Моя бабуся Фані Каплан" визнали найкращим іноземним фільмом. В Україні ж на широкий екран вона вийде 8 грудня.