Перевірка документів доволі складна робота. Потрібно досконало знати схему захисту паспорта: як українського, так й інших країн світу. Тут і голограми, і тактильні позначки. До того ж, у кожній країні такі безпекові тонкощі різні. Та й шахраї довели свої технології до такого високого рівня, що часто не те, що на перший погляд від справжнього не відрізниш, а й за допомогою спецзасобів не все так просто.

Фальш криється в деталях. Лінії печатки, шрифт, фотографія – тут і шукають підробку. Займається цим окремий підрозділ. До них потрапляють документи, якщо на пропускному пункті прикордонник запідозрив підробку.

Читайте також: Ракетні навчання біля Криму: Клімкін різко відповів на закиди Росії

Вже на поглибленій перевірці вивчають як документ, так і самого пасажира, який може видавати себе за іншу особу. Щоб вивести людину на чисту воду, іноді в хід ідуть психологічні прийоми.

Тільки через аеропорт Бориспіль у цьому році намагалися пройти 130 людей з фальшивими паспортами. Найбільше підробляли національні паспорти. Серед інших країн найпопулярніші з Близького Сходу та Південно-Східної Азії.