Чому "112 Україна" скасував показ скандального фільму?

Згідно із заявою, опублікованою на сайті каналу, рішення не показувати фільм Олівера Стоуна "Нерозказана історія України" (мав вийти в ефір 16 липня) прийняли за рекомендацією Міжнародної редакційної ради даного ЗМІ.

До теми: Скандальний фільм з Путіним і Медведчуком на "112 Україна" перевірить Нацрада

А рекомендації такі надійшли через загрозу застосування санкцій до телеканалу "112 Україна" та "можливого відкриття кримінальних справ за анонсування стрічки Олівера Стоуна".

Що це за фільм – "Нерозказана історія України"?

Режисер Олівер Стоун розповідає нібито історію України з 2003 року, називаючи війну з Росією "громадянською війною", а Медведчука – "лідером опозиції". Росія у цьому фільмі – не країна-агресор. Загалом режисер відверто підтримує російську версію трактування подій в Україні 2014 року.

Сам фільм, до слова, базується на розповідях Віктора Медведчука та його дружини, телеведучої Оксани Марченко. А доповнюють ці розповіді міркуваннями президента РФ Володимира Путіна. Тож не дивно, що показувати фільм зібрався саме "112 Україна", власником якого юридично є Тарас Козак, а фактичним власником вважають кума Путіна – Віктора Медведчука.

які змі контролюють олігархи
Хто контролює українські ЗМІ / Інфографіка 24 каналу

"112 Україна" натомість описує фільм геть інакше. Це, мовляв, погляд американця на ситуацію в Україні: "Загалом це історія про зовнішнє втручання в політику України. У "Нерозказаній історії України" порушуються аспекти Революції гідності, війни на Донбасі, втручання Києва в американські вибори 2016 року, захоплення українських моряків біля Керченської протоки та інших важливих сторінок нашої історії останніх років".

До слова, 13 липня під будівлею Служби безпеки України в Києві протестували десятки активістів. Вони вимагали від правоохоронців негайної реакції щодо дій телеканалу "112 Україна". Перед тим уночі двоє невідомих обстріляли з гранатомета будівлю телеканалу.