Цього дня 2004-го року росіяни вмить забули про радість першого дзвоника та святкові лінійки. Увага усіх перекинулась на невеличке місто у Північній Осетії — Беслан.
Вранці 1 вересня близько 30 бойовиків увірвалися на територію школи. У дворі були діти, вчителі та батьки. Усіх їх загнали до приміщення. В заручниках опинилося більше тисячі осіб. У замінованому спортзалі вони просиділи майже 3 доби. Без їжі, води, у спеці та в цілковитій задусі.
Криза розв'язалася 3 вересня. Цей день став найтрагічнішим епізодом вересневих подій. Силовики пішли на штурм. У діло пустили все — гранатомети, БМП, танки.
Через обстріл у спортзалі з заручниками почалася пожежа. Покрівля обвалилася, під уламками опинились десятки беззахисних дітей. Лише за годину цієї "рятувальної спецоперації" загинуло три сотні заручників. Хто не став жертвами вибухів та вогню, отримали смертельні поранення у перестрілці.
Читайте також: Перше вересня в розстріляній школі в зоні АТО
Відповідальність за теракт взяв на себе Шаміль Басаєв. Головний чеченський сепаратист твердив, вимагав виведення військ із республіки. На поступки йому звісно ж не пішли.
Бесланський теракт увійшов в історію не лише, як жахливий злочин проти людяності, а й як безпрецедентний акт дезінформації. Аж до моменту штурму офіційна влада приховувала реальну кількість заручників.