Вони розповіли, що мають низку пропозицій щодо подальшої реабілітації й забезпечення сил АТО.
На сьогодні, за інформацією Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, тільки 25% держзакупівель ліків було проведено. Чи це професійна недбалість, чи як це пояснити, я не знаю. Але це приводить до тяжких наслідків, оскільки найбільша смертність на фронті — саме від втрати крові. Враховуючи те, що частини можуть знаходитися в оточенні, що не вистачає реанімобілів в зоні АТО, надання самому собі медичної допомоги часто рятує життя,
— заявила кандидат у нардепи від "Народного фронту" і засновниця фонду допомоги армії "Волонтерська сотня "Україна-Світ" Олена Масоріна.
За її словами, неодноразово на передовій виникали проблеми через відсутність індивідуальних аптечок бійця, куди входять протишокові та знеболювальні засоби, індивідуальний перев’язувальний матеріал, джгут і засіб для миттєвої зупинки кровотеч "Целокс".
Неодноразово до мене надходило звернення, як до волонтера, з проханням надати ці матеріали частинам, де може бути півтори тисячі військових, три-чотири тисячі військових, але немає жодної аптечки,
— наголосила волонтер.
Вона також додала, що її та інші волонтерські організації відправляли по 50, 10, 200 одиниць цих матеріалів. Водночас, держава в особі МОЗ 5 місяців не звертала на це увагу.
Як людина, яка регулярно буває в зоні АТО, можу заявити, що цими засобами не забезпечені ані регулярні війська, ані добровольчі батальйони, ані прикордонники, ані СБУ. Забезпечуються вони медикаментами виключно силами волонтерів. Чому така ситуація складається і хто винен? Мабуть, міністерство охорони здоров’я,
— вважає Масоріна.
Окрім того, вона додала, що найближчим часом відбудеться велика спільна прес-конференція, де оприлюднять низку пропозицій до Міністерства охорони здоров’я, до Уряду, ВР та Президента України.
Як відомо, сьогодні Кабінет Міністрів України відсторонив з посади міністра охорони здоров'я Олега Мусія, а також зняв з посади першого заступника міністра Руслана Салютіна.