В ефірі телемарафону начальника пресслужби Східного угруповання військ Іллю Євлаша спитали про те, де застосовуватимуть танки Abrams. Він вирішив усі карти не розкривати, щоб мінімізувати шанси ворога на протидію, передає 24 Канал.

Читайте також Радянський Т-72 не має шансів: які завдання виконуватимуть танки Abrams в Україні

На окупантів очікує сюрприз

За словами Євлаша, щойно "настане час і буде тактична умова для того, щоб застосувати цей тип озброєння (танки Abrams – 24 Канал), вони обов'язково ввійдуть в бій".

Поки що не будемо розкривати карти, де саме і коли саме вони ввійдуть у взаємодію з ворогом. Нехай це для них буде таким, скажімо, сюрпризом,
– зазначив він.

Він також звернув увагу на те, що восени погіршуються погодні умови. І що це також може вплинути на контрнаступальні операції, зокрема на використання тих же Abrams.

Проте, звичайно, що погода, складні погодні умови, дощі, звичайно, впливатимуть на перебіг бойових дій. Проте, як пам'ятаємо навіть з минулого року, наступ і бойові дії з цим не закінчаться,
– наголосив він.


Технічні характеристики танків Abrams / Інфографіка 24 Каналу

Скільки Abrams уже в Україні

  • Звернімо увагу на те, що напередодні в The New York Times написали, що до України вже доставили танки Abrams. Згодом це підтвердив також глава держави Володимир Зеленський. Офіційно повідомили про те, що американські танки в Україні – 25 вересня.
  • Наразі нам привезли менш як половину обіцяної кількості танків. Загалом їх має бути 31. Мовиться про модифікацію М1. Власне, раніше в Politico писали, що до середини вересня прибудуть 10 танків. По суті, доставляють їх згідно з графіком.
  • У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки наголосили, що передача Україні танків Abrams M1 – результат зусиль танкової коаліції. Остання працювала над наданням нашій державі сучасної західної бронетехніки.